Trwa ładowanie...
d3etwc3

Singapur. Volocopter, pierwsza latająca taksówka miała swój debiut [WIDEO]

Pierwsza światowa taksówka lotnicza Volocopter została zaprezentowana 21 października na Światowym Kongresie Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) w Singapurze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volocopter to zupełnie nowy środek transportu
Volocopter to zupełnie nowy środek transportu (Materiały prasowe)
d3etwc3

Na Światowym Kongresie Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) w Singapurze po raz pierwszy został zaprezentowany pierwszy na świecie port lotniczy VoloPort, z którego w przyszłości będą startować latające, elektryczne taksówki Volocopter. Będą przewozić pasażerów bez pilota.

Volocopter to innowacyjny środek transportu, który niemiecka firma testuje już od 2011 roku. Jak zapewnia przestawiciel, jest to w 100 proc. bezpieczna i ekologiczna latająca taksówka. W Singapurze pojawiła się już wersja badawczo-rozwojowa o nazwie Volocopter 2X. W ramach testów na ITS latała 3 minuty nad Singaprem.

Aby jednak było możliwe wprowadzenie latających taksówek, jako powszechnego środka transporu, niezbędne było zaprojektowanie odpowiedniego lądowiska. VoloPort został zaprojektowany jako jedyna tego typu konstrukcja, która umożliwia pionowe startowanie i lądowanie pasażerskich taksówek powietrznych. Poza tym jego budowa pozwala na łatwe dopasowanie do istniejących konstrukcji. Tym samym producentowi zależy na tym, by możliwa była budowa portu np. na dachach, stacjach kolejowych czy parkinach.

d3etwc3

VoloPort jest wynikiem współpracy Volocopter, niemieckiego pioniera miejskiej mobilności lotniczej, w tym powietrznych taksówek oraz dewelopera Skyports, któy jednocześnie będzie operatorem Volocopterów. Podczas ITS firmy ogłosiły, że będą kontynuować współpracę w celu wprowadzenia komercyjnych usług taksówek lotniczych zarówno w Singapurze, jak i poza nim.

- VoloPort to ważny krok w kierunku stworzenia kompletnego rozwiązania dla taksówek powietrznych w Singapurze. Skyports zidentyfikował szereg potencjalnych lokalizacji VoloPort i tras taksówek powietrznych w całym mieście-państwie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap naszej ekscytującej współpracy z Volocopter, gdy pracujemy nad wprowadzeniem komercyjnych usług taksówek powietrznych w mieście-państwie. - powiedział Duncan Walker, dyrektor zarządzający Skyports podczas wystąpienia.

Zobacz też: Jak wyglądało 9 lat testów prototypów Volocoptera

To jednak dopiero pierwszy krok we wprowadzeniu miejskiego transportu lotniczego. Zaprezentowany Volocopter oraz VoloPort to dopiero prototypy a przed twórcami jest jeszcze wiele pracy.

d3etwc3

Dyrektor zarządzający Volocopter, Florian Reuter zauważył, że poza odpowiednim sprzętem i i infrastrukturą niezbędne są także odpowiednie regulacje prawne, by latające taksówki mogły stać się codziennością. W wystąpieniu wspomniał, że realizacja celu jest możliwa w przeciągu dwóch - pięciu lat.

d3etwc3

Podziel się opinią

Share

d3etwc3

d3etwc3
Więcej tematów