Hyundai zatrudnia inżyniera NASA. Dr Jaiwon Shin będzie projektował latające samochody

Hyundai zatrudnia inżyniera NASA. Dr Jaiwon Shin będzie projektował latające samochody

Hyundai zatrudnia inżyniera NASA. Dr Jaiwon Shin będzie projektował latające samochody
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
02.10.2019 12:35

Hyundai zatrudnił Jaiwona Shina - byłego inżyniera NASA, który specjalizuje się w aeronautyce. Shin będzie pracował w specjalnym pionie firmy, zajmującym się projektowaniem latających samochodów.

Przyszłość motoryzacji to między innymi autonomiczne pojazdy, czyli takie, które będą w stanie poruszać się bez ingerencji kierowcy. Niektórzy wybiegają jednak planami o wiele dalej, myśląc o samochodach, które będą potrafiły latać. Należy do nich firma Hyundai, która właśnie powołała do życia dział odpowiedzialny za rozwój tego typu pojazdów.

Wicedyrektorem wykonawczym nowo założonego działu UAMD (Urban Air Mobility Division) został Dr Jaiwon Shin, który przez 30 lat pracował w NASA nad najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie aeronautyki, a także przewodził specjalnej komórce odpowiedzialnej za prowadzenie badań w zakresie nowych technologii.

Firma zamierza zainwestować dużo czasu i pieniędzy w tworzenie alternatywnych środków transportu. Jak mówi Shin, nowy pion w Hyundai będzie zajmował się technologiami dotyczącymi powietrznej mobilności. Były inżynier NASA dodaje, że jest zaszczycony, że jego doświadczenie przyda się w projektowaniu latających pojazdów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)