Silna pozycja smartfonów Samsunga

Silna pozycja smartfonów Samsunga
16.08.2013 13:30
Silna pozycja smartfonów Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Smartfony firmy Samsung Electronics były w drugim kwartale 2013 roku
najlepiej sprzedającymi się telefonami tego typu. Ich udział w globalnym rynku komórkowym wyniósł
31,7 proc. - poinformowali w środę w raporcie specjaliści z amerykańskiej firmy Gartner.

W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż smartfonów na świecie wzrosła o 46,5 proc.; kupiło je 225 milionów osób. Regionami, w których sprzedano ich najwięcej, są: Azja, Ameryka Łacińska oraz Europa Wschodnia.

W sporządzonym przez Gartnera rankingu producentów komórek liderem w sprzedaży smartfonów jest Samsung. Udział tego producenta w globalnym rynku komórkowym wyniósł 31,7 proc. Firma sprzedała ok. 7. milionów urządzeń. Na drugim miejscu jest Apple (14,2 proc. udziału w rynku), który sprzedał prawie 32 miliony smartfonów. Na trzecim i czwartym miejscu znajdują się kolejno: południowokoreański LG Electronics z ok. 11 mln sprzedanych smartfonów oraz Lenovo - ponad 10,5 mln.

Wśród systemów operacyjnych smartfonów dominuje system Android Google'a, instalowany w telefonach wielu producentów (7. proc. udziału w rynku). Na drugim miejscu jest system operacyjny Apple'a - iOS (14,2 proc.), który zanotował spadek o 4,6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Trzecie i czwarte miejsce zajęły Microsoft (3,3 proc.) i BlackBerry (2,7 proc.). Udział systemu Symbian, opracowanego przez Nokię, to jedynie 0,3 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)