Rzeczy, które Google robi lepiej niż inne firmy

Rzeczy, które Google robi lepiej niż inne firmy
Źródło zdjęć: © Google

20.05.2016 16:16, aktual.: 20.05.2016 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nie unikasz specjalnie usług giganta z Mountain View, jest wysoce prawdopodobne, że używasz przynajmniej jednej z nich

Kiedy dwóch studentów zaczynało swój wspólny projekt, nikt łącznie z nimi nie przewidywał, jak wielki wpływ te przedsięwzięcie będzie miało na nasze życie

Swoje pierwsze kroki, Google stawiało w 199. r. jako projekt badawczy dwójki studentów Siergieja Brina i Larrego Page’a. Na samym początku obaj panowie prawie pozbyli się swojego pomysłu za milion dolarów, ponieważ… przeszkadzał im w nauce.

Dziś Google jest dosłownie wszędzie. Jest wysoce prawdopodobne, że jeśli nie unikasz specjalnie usług giganta z Mountain View, jest wysoce prawdopodobne, że używasz przynajmniej jednej z nich i nie wygląda na to, żeby coś się miało zmienić.

Google Now
Google Now okazuje się bardzo użyteczna aplikacją, która podpowiada nam wiele ciekawych rzeczy, zanim zaczniemy czegokolwiek szukać –. począwszy od trasy do domu, po przez pogodę czy nawet ciekawe miejsca w okolicy lokalizacji urządzenia. Asystent Google’a pokazuje również przypomnienia kalendarza, wyniki ulubionych drużyn sportowych czy potencjalnie interesujące wyniki wyszukiwania sieci.

Google Maps
Obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji pokazujących trasę. Jest w stanie wyznaczyć tras do dowolnego celu na całej planecie nie tylko samochodem, ale również rowerem, pieszo czy nawet samolotem bądź koleją. Do tego pokaże również natężenie ruchu na naszej trasie, a nawet zaproponuje objazdy. Aplikacja posiada również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej –. na razie jeszcze nie w Polsce.

Telefony Nexus
W przeciwieństwie do Samsunga, LG, HTC oraz innych smartfonów opartych na Androidzie, telefony oznaczone logo Nexus mają na swoim pokładzie zainstalowany czysty system operacyjny. Dodatkowo pozbawione są różnych „przydatnych”. funkcji i dodatków, które w ostatecznym rozrachunku okazują się jedynie dodatkami pożerającymi zasoby naszego sprzętu.

Obraz
© (fot. Google)

Android
Co jest lepsze –. Android, czy iOS? Wydaje się, że spór pomiędzy zwolennikami obu systemów operacyjnych nigdy nie będzie rozstrzygnięty. Okazuje się jednak, że „niewidzialna ręka” wolnego rynku już dawno odpowiedziała na to pytanie. Zwycięzcą okazuje się Android, który jest zainstalowany na 84 proc. urządzeń na świecie. Dla systemu Apple’a pozostało jedynie 13,5 proc. światowego rynku.
Nie trzeba specjalnie szukać przewag systemu Google’a nad iOS od Apple’a. Już sam poziom możliwego dostosowania Androida do potrzeb użytkownika jest spora przewagą. Dodać można też zarządzanie powiadomieniami, czy nawet poruszanie się po najbardziej przydatnych opcjach systemu bije na głowę iOS.

Dysk Google

  1. GB w chmurze? Proszę bardzo! Google Drive daje nam najwięcej darmowej przestrzeni na przechowywanie danych z wszystkich dostawców. Do tego dochodzą aplikacje służące do edytowania i tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy nawet prezentacji. Aplikacje pozwolą nam się doskonale obejść bez chociażby Microsoft Office.

Zdjęcia Google
Każdy kto posiada w swoim telefonie tę aplikację, może zrobić kopię zapasową wszystkich swoich zdjęć, do tego całkowicie za darmo.

YouTube
Mimo tego, że większość z internautów korzysta z YouTube i tak do oglądania filmów z kotami, to cały czas jest to najbardziej popularna platforma do oglądania i dzielenia się filmami w sieci. Google
W końcu zostaje jeszcze wyszukiwarka Google, która jest cały czas najlepszym tego typu narzędziem dostępnym online

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)