Rusza budowa szerokopasmowego internetu w Lubuskiem

Rusza budowa szerokopasmowego internetu w Lubuskiem
Źródło zdjęć: © NRKbeta / CC

23.02.2012 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do końca przyszłego roku zostanie zbudowana sieć szybkiego internetu w 280 miejscowościach województwa lubuskiego. Inwestycje będzie realizować konsorcjum TP Teltech i Hawe, które dziś podpisało w tej sprawie umowę.

Podpisana dziś umowa jest efektem porozumienia, jakie w marcu 2011 roku Telekomunikacja Polska zawarła z lubuskim Urzędem Marszałkowskim. Konsorcjum TP Teltech i HAWE zbuduje sieć światłowodową o łącznej długości 1449 kilometrów, która obejmie wszystkie dwanaście powiatów województwa lubuskiego. Inwestycja będzie realizowana etapami. Oddanie do eksploatacji pierwszych 124 relacji sieci szkieletowej planowane jest do końca 2012 roku. Budowa rozpocznie się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Głównym celem projektu _ Szerokopasmowe Lubuskie _ jest rozbudowa istniejącej infrastruktury teleinformatycznej w województwie lubuskim oraz likwidacja wykluczenia cyfrowego na tym terenie. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

W ramach realizacji projektu 5. tys. mieszkańców regionu zyska dostęp do internetu w prędkości co najmniej 6 Mb/s. Pozwoli to na korzystanie m.in. z takich usług jak IPTV czy wideo na życzenie.

Całkowita wartość projektu to ponad 150 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)