Rower, gokart, a może deskorolka elektryczna? Jaki pojazd wybrać dla dziecka?

Rower, gokart, a może deskorolka elektryczna? Jaki pojazd wybrać dla dziecka?
Źródło zdjęć: © pexels.com
Sylwia Ścibak

23.04.2018 14:57, aktual.: 23.04.2018 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tradycyjne jednoślady wciąż są bardzo popularne, jednak na rynku znajdziemy też wiele innych ciekawych pojazdów, które zapewnią świetną zabawę nie tylko maluchom. Na co warto zwrócić uwagę? Na gokarty i deskorolki elektryczne.

Gokart – coś dla małych rajdowców

Co zrobić, by w dziecku zaszczepić smykałkę do motoryzacji? Podarować mu gokart. Ten czterokołowy sprzęt, przypominający profesjonalne pojazdy wyścigowe, jest świetnym sposobem na zabawę. Gokarty dzielą się głównie na te napędzane silnikiem oraz te napędzane siłą mięśni. Gokarty napędzane siłą mięśni bardziej przypominają rowery, ponieważ zawierają pedały, którymi dziecko musi operować, by móc się poruszać. Modele napędzane silnikiem posiadają z kolei akumulator, który trzeba przed przejażdżką naładować. Gokarty elektryczne mogą zawierać również światła, klaksony oraz wejścia na przenośne odtwarzacze muzyki. Te bardziej przypominają auta.

Obraz
© iStock.com | Daniel Chetroni

Deskorolka elektryczna – jeździ i...gra

Deskorolka elektryczna to doskonały, nowoczesny gadżet pełen bajerów. Typowe modele wyglądają nieco inaczej niż tradycyjne sprzęty napędzane siłą mięśni: mają dwa duże koła i odpowiednio wyprofilowaną deskę. Pomimo że jeżdżą same, to jednak utrzymanie na nich równowagi również wymaga wprawy. Tego typu sprzęty potrafią rozwinąć prędkość nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, dlatego dla dziecka warto wybrać model wolniejszy, ale solidniejszy. Niektóre egzemplarze mogą być sterowane smartfonem i zawierają kolorowe oświetlenie LED oraz głośniki, z których można puszczać swoje ulubione utwory.

Obraz
© iStock.com

Rower – pierwszy pojazd w życiu dziecka

Rower jest często pierwszym pojazdem, na którym dziecko uczy się jeździć. Początki bywają bardzo trudne, ponieważ by opanować jazdę, trzeba zachować odpowiedni balans ciała. Rodzice często wpierw kupują swym pociechom niewielkie rowerki biegowe, które mają przygotować do jazdy na prawdziwym jednośladzie. Dopiero potem pojawiają się sprzęty na pedały, najpierw na czterech, a później na dwóch kołach.

Wydaje się, że rower nigdy się nie znudzi. Sprzęt ten nie tylko pozwala nam "podreperować" kondycję, ale też pomaga schudnąć. Dzięki niemu możemy miło spędzić weekendy w gronie rodzinnym czy odwiedzać różne zakątki, które są niedostępne dla dużych pojazdów silnikowych. Rower to świetny wybór także na prezent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także