Rosyjski robot przyszłości. Moskwa nie szczędzi pieniędzy na rozwój technologiczny

Rosyjski robot przyszłości. Moskwa nie szczędzi pieniędzy na rozwój technologiczny

Rosyjski robot przyszłości. Moskwa nie szczędzi pieniędzy na rozwój technologiczny
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
04.06.2018 14:33

Oto Iwan, projekt robota przypominającego postawą i wyglądem człowieka. Został stworzony na platformie F.E.D.O.R., czyli Final Experimental Demonstration Object Research.

Konflikt zbrojny w Syrii się nasila, a więc Federacja Rosyjska zwiększyła dofinansowanie najbardziej zaawansowanych projektów wojskowych. Maszynę zaprezentowano prezydentowi Federacji Rosyjskiej, Władimirowi Putinowi, już trzy lata temu. Robot potrafił już jeździć na quadzie, co jednak nie zadowoliło Putina, potrzebował więcej. Przyczepiony do pojazdu droid raczej do niczego się nie przyda.

Tym razem jednak możliwości Iwana mogą przerosnąć wasze najśmielsze oczekiwania. Robot potrafi nawet strzelać. Do tego bardzo celnie. W dodatku wydaje zachowywać się zupełnie jak człowiek. Rozumie, co jest do niego powiedziane i potrafi odpowiedzieć. I tym razem jeździ samochodem, nie quadem. Zobaczcie sami, co jeszcze potrafi, bo jest tego sporo.

Wykorzystując tak zaawansowane technologie oraz oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, Rosjanie mogą całkowicie zdominować rynek robo-żołnierzy. Federacja Rosyjska wykłada ogromne kwoty na rozwój tej technologii, aby jak najszybciej wprowadzić swoje roboty na pole walki.

Robot ma wstępnie wspierać żołnierzy w akcjach. W przyszłości planuje się używanie maszyny do przeprowadzanie najtrudniejszych misji, nawet w trudnym terenie. Iwan oprócz wbijania gwoździ ma sam jeździć pojazdami, śledzić cele oraz je likwidować. Ale nie tylko. Robot świetnie nadaje się do pracy fizycznej, co znaczy, że może być idealnym kandydatem do budowy baz księżycowych.

Źródło: GeekWeek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)