Rosja z nową bronią? Inteligentna amunicja przyszłością armii

Rosja chwali się nową bronią. Już wkrótce może trafić do armii
Rosja chwali się nową bronią. Już wkrótce może trafić do armii
Źródło zdjęć: © Getty Images

07.12.2020 14:28, aktual.: 02.03.2022 18:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska armia już wkrótce może wzbogacić się o amunicję nowej generacji. Tamtejsza firma Rostec właśnie pochwaliła się zaawansowanymi pracami nad inteligentnymi pociskami. Nowa broń wykorzystuje algorytmy AI i jest odporna na zakłócenia.

Rosyjski koncern państwowy Rostec poinformował, że już wkrótce na wyposażenie tamtejszej armii mogą trafić pociski nowej generacji. Firma zapewnia, że nowoczesna amunicja została wyposażona w rozwiązania, dzięki którym będzie praktycznie niewrażliwa na zakłócenia.

Elektronicznie sterowane pociski to niezwykle precyzyjna broń. Do tej pory, można było ją jednak skutecznie ograniczać odpowiednimi środkami walki elektronicznej. Zaawansowane prace nad rozwojem amunicji nowej generacji sprawiły, że te już niedługo mogą znacząco stracić na swojej sile.

- Amunicja nowej generacji z funkcją sztucznej inteligencji to najskuteczniejszy środek rażenia dostępny na współczesnym polu walki. Jednym z kluczowych zadań twórców nowoczesnych pocisków, jest uczynienie ich niewrażliwymi na środki walki elektronicznej - mówi Bekkhan Ozdoev, dyrektor przemysłowy Rostec State Corporation.

- Nasze nowe oprogramowanie przewyższa dotychczasowe rosyjskie i zagraniczne odpowiedniki pod względem ochrony amunicji przed zakłóceniami - dodaje Bekkhan Ozdoev.

Rosyjska firma dodaje, że inteligentne pociski mogą być przeznaczone zarówno do obrony, jak i atakowania wrogich celów. Twórcy nowej broni zapewniają, że jest ona niezwykle skuteczna na obszarach, na których występują zakłócenia radiowe. Ponadto, system dostarcza operatorom szczegółowych informacji na temat konkretnego celu.

Źródło artykułu:WP Tech
wiadomościmilitariarosja
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także