Trwa ładowanie...
dbj6a92

Rosja rozmieszcza systemy rakietowe S-300W4 u wybrzeży Japonii. "To część ćwiczeń"

Rosja potwierdziła, że rozmieściła kilka nowych systemów obrony przeciwrakietowej S-300W4 na Kurylach Południowych. Tereny te od zakończenia II wojny światowej pozostają przedmiotem sporu pomiędzy Moskwą a Tokio.
Share
Rosja rozmieściła nowe systemy obrony przeciwrakietowej S-300W4 u wybrzeży Japonii
Rosja rozmieściła nowe systemy obrony przeciwrakietowej S-300W4 u wybrzeży Japonii Źródło: YouTube
dbj6a92

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek 1 grudnia o rozmieszczeniu kilku nowych systemów obrony przeciwrakietowej S-300W4 na Kurylach Południowych. Lokalne media precyzują, że mobilne systemy obrony powietrznej zaprojektowane m.in. do przeciwdziałania atakom balistycznym, zostały usytuowane na wyspie Iturup.

Jest to jedna z czterech wysp znajdujących się na terenie Rosji, do których od zakończenia II wojny światowej prawa rości sobie Japonia.

Stacja telewizyjna Zwiezda podała, że na wyspę dostarczono również duży system rakiet balistycznych S-300V4.

dbj6a92

Zobacz: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu [Wideo]

Czytaj także: Korea Południowa się zbroi. Kraj wdraża nowy system obrony powietrznej

S-300W to rakietowy system przeciwlotniczy produkcji radzieckiej i rosyjskiej klasy ziemia-powietrze, od niskiego do wysokiego pułapu. Jest przeznaczony do zwalczania celów powietrznych i taktycznych rakietowych pocisków balistycznych.

dbj6a92

Rosjanie o planach rozmieszczenia nowych systemów obrony przeciwrakietowej na wyspach informowali już dwa miesiące temu. Zastrzegli, że działania nie mają związku ze służbą bojową, a są jedynie częścią ćwiczeń wojskowych.

Warto przypomnieć, że Rosja i Japonia nadal nie podpisały traktatu pokojowego z powodu sporu terytorialnego o Kuryle. Moskwa tereny te nazywa Kurylami Południowymi, natomiast Tokio - Terytoriami Północnymi.

Zobacz także: Węgry wydają miliony na obronę. Kraj pozyskał system NASAMS 2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbj6a92

Podziel się opinią

Share
dbj6a92
dbj6a92
Więcej tematów