Trwa ładowanie...
dqp21xg

Roboty w US Army po kolejnych testach

Robotyczne pojazdy na bazie transporterów opancerzonych M113 i M2 Bradley przeszły testy w US Army na szczeblu plutonu. To kolejny krok do wyeliminowania żywych żołnierzy z pola walki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojowy wóz piechoty M2 Bradley
Bojowy wóz piechoty M2 Bradley (Domena publiczna)
dqp21xg

Chociaż nie przypominają Terminatoraani drodiów z "Gwiezdnych Wojen", to roboty już teraz zaczynają wchodzić na pole bitwy i zastępować żołnierzy. Po sukcesie bezzałogowych statków powietrznych używanych do rozpoznania i misji bojowych czas na ciężki sprzęt lądowy.

Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych (US Army) pracują nad dostosowaniem swoich istniejących pojazdów opancerzonych do działania bez ludzi we wnętrzu. Częściowo mają działać autonomicznie, a częściowo będą sterowanie zdalnie.

dqp21xg

Zobacz: Niezwykłe odkrycie w kopalni fosforanów [wideo]

US Army uznała swój pierwszy eksperyment z włączeniem do swoich jednostek ciężkich, zrobotyzowanych wozów bojowych za sukces, mimo że nie wszystkie technologie funkcjonowały zgodnie z planem.

Pięciotygodniowe szkolenie, które rozpoczęło się w lipcu, a zakończyło w sierpniu, było częścią wieloletniego planu US Army polegającego wprowadzeniu do służby bezzałogowych pojazdów opancerzonych. Zwiększy to bezpieczeństwo żołnierzy i pozwoli im się skupić na innych zadaniach. Robotyczne pojazdy są drugim najważniejszym priorytetem US Army. Pierwszym jest zdolność do precyzyjnego rażenia ogniem na duże odległości.

dqp21xg

US Army planuje stworzenie rodziny pojazdów zrobotyzowanych, w skład której wejdą warianty ciężkie, średnie i lekkie. Prototypy są już opracowywane dla wersji średnich i lekkich, a eksperyment z ciężkimi platformami zadecyduje o kierunki dla tego systemu.

Podczas eksperymentu sprawdzane były możliwości pojazdów podczas misji rozpoznawczych. Pierwszym wnioskiem, jaki przyszedł po eksperymencie jest zwiększenie dystansu pomiędzy robotycznymi pojazdami a operatorami, który w tym momencie wynosi od 1500 do 2000 metrów.

Eksperyment pokazał też, że nauka obsługi bezzałogowych pojazdów jest niezwykle prosta, a żołnierze, którzy wychowali się na grach komputerowych, potrzebowali jedynie 30 minut szkolenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów