ycipk-2wvuaq

Amerykanie przetestują robotyczne pojazdy wojskowe

W przyszłym roku rozpoczną się ćwiczenia, w których żołnierze-ludzie będą kontrolować żołnierzy-roboty. Armia Stanów Zjednoczonych chce sprawdzić, jak żołnierze będą się zachowywać, i w którym kierunku rozwijać robotyczne, uzbrojone pojazdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robotyczny, uzbrojony pojazd na bazie transportera M113 Bradley
Robotyczny, uzbrojony pojazd na bazie transportera M113 Bradley (U.S. Army GVSC Ground Vehicle Systems Center)
ycipk-2wvuaq

Nie doczekaliśmy jeszcze czasów, w których żołnierze kontrolują mechy rodem z filmów "Na skraju jutra", czy "Matrix". Na razie armie przyglądają się autonomicznym i kontrolowanym z daleka uzbrojonym pojazdom. Pierwsze są już zresztą od dawna w użyciu, to bojowe drony latające jak np. amerykański MQ-9 Reaper. Teraz amerykańska armia chce sprawdzić możliwości naziemnmych robotow.

Testy rozpoczną się w Forcie Carson w Colorado w 2020 roku. Weźmie w nich udział specjalnie zmodyfikowany transporter opancerzony M113 Bradley o nazwie Mission Enabler Technologies Demonstrator, w skrócie MET-D. Pojazd jest wyposażony w zdalnie sterowane działo główne 25 mm, kamery zapewniające obraz w 360 stopniach i zaawansowane stanowiska dowodzenia z ekranami dotykowymi.

We wnętrzu MET-D znajdzie się kierowca, operator działa głównego i czterech żołnierzy, którzy będą obsługiwać dwa zdalnie sterowane pojazdy na bazie M113 Bradley. Każdy z nich będzie wyposażony w karabin główny 7,62 mm.

ycipk-2wvuaq

Testy mają dostarczyć informacji na temat możliwości i dalszego rozwoju projektu robotycznych pojazdów wojskowych.

Źródło: army.mil

Uzbrojenie Komandosów GROM Na Targach Europoltech 2019

ycipk-2wvuaq
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wvuaq

ycipk-2wvuaq
ycipk-2wvuaq