Rakieta Falcon Heavy znów w powietrzu. To misja dla Pentagonu

Falcon Heavy SpaceX
Falcon Heavy SpaceX
Źródło zdjęć: © SpaceX
Oskar Ziomek

01.11.2022 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 listopada 2022 roku odbył się kolejny udany start rakiety Falcon Heavy firmy SpaceX. To lot w ramach misji realizowanej dla armii USA i przy okazji pierwszy lot rakiety od 2019 roku.

O szczegółach pisze RMF24, ale wiele można się dowiedzieć także z Twittera SpaceX, gdzie na bieżąco komentowano start Falcona Heavy. Rakieta znana jest od kilku lat i szybko zapisała się w świadomości wielu obserwatorów głównie z uwagi na dopalacze wielokrotnego użytku, które w imponujący sposób lądują na ziemi po starcie. Są automatycznie naprowadzane na lądowiska i kończą lot w pozycji pionowej.

Jak wylicza SpaceX na Twitterze, dzisiejszy start Falcona Heavy (a co za tym idzie powrót boosterów) to 150. i 151. taka operacja, która zakończyła się pomyślnie. Cała jak zawsze rejestrowana była przez kamery zamontowane zarówno na rakiecie, jak i samych boosterach. Ostatnie kilkadziesiąt sekund ich powrotu na ziemię, wraz z komentarzem kontroli lotów SpaceX, można obejrzeć poniżej z 4 ujęć jednocześnie:

Opisywany lot rakiety Falcon Heavy to misja realizowana dla Pentagonu. Jak podaje RMF24, rakieta wynosi na orbitę dwa obiekty: eksperymentalnego minisatelitę TETRA-1 oraz drugi, którego szczegółów nie ujawniono. Kolejne misje dla USA będą realizowane przez Falcona Heavy w przyszłym roku.

Oskar Ziomek, dziennikarz WP Tech

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także