Przez 17 lat ukrywał się w górskiej jaskini. Kiedy go znaleziono, zapomniał, jak się mówi [Zobacz zdjęcia]

Przez 17 lat ukrywał się w górskiej jaskini. Kiedy go znaleziono, zapomniał, jak się mówi [Zobacz zdjęcia]

Przez 17 lat ukrywał się w górskiej jaskini. Kiedy go znaleziono, zapomniał, jak się mówi [Zobacz zdjęcia]
Źródło zdjęć: © East News | Stanislas Fautre
Karolina Modzelewska
01.10.2019 16:10

Niebezpieczny przestępca od 2002 roku ukrywał się wysoko w górach. Nie miał żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Namierzyły go drony chińskiej policji. W momencie zatrzymania nie był w stanie nic powiedzieć. Zapomniał podstawowych słów.

Song Jiang był poszukiwany od 2002 roku. Uciekł wówczas z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za handel ludźmi. Od tego momentu ślad po nim zaginął. Policja bezskutecznie poszukiwała uciekiniera, aż do teraz.

Drony namierzyły przestępcę

Mężczyznę wyśledziły policyjne drony, które wykorzystano do sprawdzenia górzystych i trudno dostępnych miejsc w prowincji Junnan. Policjanci wpadli na trop 63-latka na początku września. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił ustalić, że Song Jiang może ukrywać się w pobliżu swojego rodzinnego domu.

Odległa kryjówka

Song Jiang przez 17 lat ukrywał się w jaskini o wielkości około 2 metrów kwadratowych. To, co pozwoliło chińskiej policji zlokalizować mężczyznę to odpady leżące wokół jej wejścia. Kiedy dotarli do jego kryjówki, zastali w niej starszego i zaniedbanego człowieka.

Mężczyzna był w stanie przeżyć w odosobnieniu, ponieważ korzystał z wody, znajdującej się w pobliskiej rzece. Posiadał również przyrządy do gotowania i prowizoryczne palenisko.

Lata spędzone w odosobnieniu sprawiły, że zapomniał, jak się mówi. Teraz trafi do więzienia, gdzie dokończy odsiadywanie swojej kary.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)