Prawdziwa klawiatura dla każdego smartfona

Prawdziwa klawiatura dla każdego smartfona

Prawdziwa klawiatura dla każdego smartfona
Źródło zdjęć: © chip.pl
13.06.2013 13:30

Fizyczna klawiatura, która nie potrzebuje dodatkowego zasilania czy łączności Bluetooth. Czy w czasach, gdy ludzie już tak bardzo przyzwyczaili się do dotykowego interfejsu, takie wynalazki są jeszcze potrzebne?

Jeszcze parę lat temu ludzie narzekali na klawiatury w ekranach dotykowych. Że małe klawisze, że trudno trafić, że ekran szybko się brudzi. Ale postęp technologiczny jest nieubłagany i dziś większość z nas sprawnie posługuje się takim interfejsem.

Tymaczasem mała, amerykańska firma SleekTech zamierza podbić świat smartfonów swoim wynalazkiem. Klawiatura SleeKeys sprytnie chowa się w gumowej obudowie telefonu. By móc z niej korzystać wystarczy wykonać odpowiedni ruch nadgarstkiem. Na razie Kickstarterowy projekt zakłada klawiatury przystosowane dla iPhone'a 5 i Samsunga Galaxy SIII, jednak jeśli zbiórka zakończy się powodzeniem, twórcy planują przygotować także wzory dla innych smartfonów. Wygląda jednak na to, że zainteresowanie takim gadżetem jest znikome. Do końca zbiorki pozostało zaledwie 1. dni, a projekt zdobył zaledwie 2,7 tys. dolarów z wymaganych 30 tys.

Niedawno twórcy zaktualizowali opis zbiórki, wzbogacając klawiaturę o wariant przystosowany dla osób niewidomych (oznakowanie Braille'a), jednak 15. dolarów za taką przystawkę to wciąż najwyraźniej za wiele.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)