Pogoda w Polsce. Utrudnienia na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia

Pogoda w Polsce. Utrudnienia na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia

Pogoda w Polsce. Utrudnienia na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
25.11.2019 09:14

Pogoda nie będzie dziś rozpieszczać mieszkańców Polski. Tydzień rozpocznie się od zachmurzeń, przelotnych opadów deszczu i trudnych warunków na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami i gołoledzią.

Pogoda w naszym kraju jest już daleka od tej, która rozpieszczała nas jeszcze kilka tygodni temu. Jesień coraz bardziej przypomina zimę za sprawą niskich temperatur i trudnych warunków na drogach. W związku z gołoledzią i marznącymi opadami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Na północnym wschodzie kraju możliwe przelotne opady śniegu, na wschodzie pojawią się opady deszczu i mżawki, które utrudnią poruszanie się po drogach. Szczególna ostrożność zalecana jest także z uwagi na mgły, które miejscami ograniczą widoczność do 100 metrów. Najtrudniejsze warunki czekają kierowców wschodniej i centralnej części kraju.

Największe zachmurzenie pojawi się dziś w województwach: śląskim, opolskim, małopolskim, dolnośląskim, łódzki, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i pomorskim. W pozostałych częściach kraju możliwe przejaśnienia.

Poniedziałek na krańcach wschodnich rozpoczął się od -4 stopni Celsjusza. W ciągu dnia mróz ustąpi, jednak temperatura nie będzie łaskawa. Na Podlasiu termometry pokażą maksymalnie 2 stopnie, a w Lublinie 5 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Opolu (10 st. C), Katowicach (9 st. C) i Krakowie (8 st. C). W pozostałych regionach Polski Polski synoptycy przewidują od 6 do 7 stopni.

Najświeższe doniesienia pogodowe można śledzić na bieżąco w serwie Pogoda WP.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)