Pogoda na sylwester i Nowy Rok: IMGW wydaje ostrzeżenie

Pogoda na sylwester i Nowy Rok: IMGW wydaje ostrzeżenie

Pogoda na sylwester i Nowy Rok: IMGW wydaje ostrzeżenie
Źródło zdjęć: © Windy
31.12.2019 07:54

Końcówka roku i początek 2020 nie zapowiada się korzystnie pod względem pogody. IMGW ostrzega przez silnymi wiatrami i opadami marznącymi, które mogą spowodować poważne utrudnienia zwłaszcza na drogach.

Pogoda w sylwester 2019/2020

31 grudnia, w sylwestra należy spodziewać się zachmurzenia i opadów śniegu i deszcze zwłaszcza na północy kraju. W pozostałych regionach możliwe będą przejaśnienia - na lepszą pogodę mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy południowego Pomorza i zachodniej części kraju.

Temperatura maksymalna będzie sięgać 4 stopni Celsjusza, chociaż na południowym zachodzie Polski może dojść nawet do 7 stopni Celsjusza. W regionach górskich temperatura nie przekroczy 3 stopni Celsjusza. Co więcej należy się spodziewać tam bardzo silnych wiatrów, których prędkość będzie dochodzić do 100 km/h.

IMGW ostrzega również mieszkańców północnej części kraju przed silnymi wiatrami, których prędkość w ciągu dnia będzie osiągać nawet 80 km/h. Wiatr będzie stopniowo słabł pod koniec dnia.

Pogoda na Nowy Rok 2020

Nowy Rok powitamy w deszczową pogodę. Należy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem na południowym-wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura nie przekroczy w tych regionach 1 stopnia Celsjusza, chociaż zna zachodzie może dojść do 5 stopni Celsjusza.

Wiatr nie będzie już tak niebezpieczny, jak w sylwestra, jednak należy mieć na uwadze, że niska temperatura w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia może doprowadzić do oblodzenia na drodze. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)