Pogoda na najbliższe dni. IMGW ostrzega przed "niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi"

Pogoda na najbliższe dni. IMGW ostrzega przed "niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi"18.03.2020 08:11
Pogoda na najbliższe dni. IMGW ostrzega przed "niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi"
Źródło zdjęć: © windy.com

Mimo że większość z nas i tak zmuszona jest siedzieć w domu z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, to IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach może dojść do tego kolejny powód. Należy spodziewać się możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Dzisiaj pogodnie, chociaż w niektórych miejscach kraju możliwe jest lekkie zachmurzenie. Temperatura w ciągu dnia będzie dochodzić do 12 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany. Jednak IMGW ostrzega, że może to być jeden z ostatnich ciepłych dni w najbliższym czasie.

IMGW wydaje ostrzeżenie pogodowe

19 i 20 marca IMGW przewiduje, że w części kraju pojawią się niebezpieczne przymrozki. Należy się ich spodziewać przede wszystkich w woj.: mazowieckim i lubelskim, jednak zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów meteorologicznych, zwłaszcza, jeśli planujecie wyjście z domu.

IMGW przypomina również, że ostrzeżenie 1. stopnia, które zostało wstępnie wydane dla tych dwóch województw wiąże się z możliwością wystąpienia "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Sprzyjające warunki biometeorologiczne

Rano będą występować obojętne na człowieka warunki meteorologiczne, ale w ciągu dnia mogą się one poprawić. Odczują to najmocniej meteopaci, co przełoży się na lepsze samopoczucie. IMGW wskazuje, że pogoda będzie sprzyjać dziś aktywności fizycznej, więc warto się wybrać chociażby na spacer. Przypominamy jednak, by unikać dużych skupisk ludzi, rozsądnie i odpowiedzialnie podejść do zaleceń władz i WHO.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)