Pogoda na Mikołajki. Zapowiada się bardzo słoneczny dzień. Zobacz prognozę na 6 grudnia

Pogoda na Mikołajki. Zapowiada się bardzo słoneczny dzień. Zobacz prognozę na 6 grudnia

Pogoda na Mikołajki. Zapowiada się bardzo słoneczny dzień. Zobacz prognozę na 6 grudnia
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
06.12.2019 08:38

Chociaż w Mikołajki nie możemy liczyć na śnieg, to w prezencie otrzymamy sporo słońca. Bezchmurne niebo towarzyszyć nam będzie w przeważającej części kraju. Maksymalna temperatura wyniesie 6 stopni, w nocy spadnie poniżej zera. Sprawdź, jaka będzie pogoda 6 grudnia.

Chociaż wielu z nas z pewnością chciałoby, aby Mikołajki przywitały nas iście zimową scenerią i dały dzieciom radość z pierwszego, prawdziwego śniegu w tym roku, to 6 grudnia na pogodę nie powinniśmy narzekać. Pomimo że nie doczekamy się dzisiaj białego puchu z nieba, to w zamian otrzymamy bardzo dużo słońca.

Słonecznie będzie prawie w całej Polsce, przejściowe zachmurzenie prognozowane jest jedynie na zachodzie i północy kraju. Przelotne opady deszczu możliwe na Pomorzu, Podlasiu, a także w województwach zachodniopomorskim i lubuskim. Wiatr na ogół słaby, silniej powieje tylko na północy i w południowych rejonach kraju. W górach prędkość wiatru przekroczy 100 kilometrów na godzinę.

Z powodu mocnych porywów wiatru Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z samego rana wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dwóch województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Mikołajki 2019. Temperatura

Zdecydowanie najcieplej będzie dzisiaj na zachodzie kraju. Najwyższą temperaturę synoptycy przewidują w województwie dolnośląskim. We Wrocławiu na termometrach maksymalnie 6 st. C. Jedna kreska mniej w Zielonej Górze, Szczecinie i Gdańsku. Najchłodniej na południu i wschodzie kraju. Na Śląsku, Lubelszczyźnie oraz w województwie świętokrzyskim termometry pokażą jedynie 2 stopnie Celsjusza. Troszkę cieplej w Małopolsce i na Podkarpaciu. W pozostałych rejonach kraju od 3 do 4 stopni.

W nocy mieszkańców wschodniej części kraju czekają mrozy (od -4 do -2 stopni). W południowej, centralnej i północnej Polsce temperatura utrzyma się na granicy 0 stopni. Najcieplejsza noc na zachodzie kraju. Tam termometry pokażą od 1 do 2 stopni Celsjusza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)