Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
06.11.2019 11:35

Pogoda w Polsce to temat, który interesuje nie tylko naszych rodaków. W zimowe prognozy dla kraju nad Wisłą zaangażowali się już Amerykanie, Francuzi i Brytyjczycy. Teraz dołączyli do nich chińscy meteorolodzy, których wiadomości z pewnością nas nie rozgrzeją.

Podczas gdy wcześniejsze prognozy pogody na zimę były dla Polaków zadowalające, a w niektórych przypadkach nawet rewelacyjne, to informacje, które przedstawiają nam chińscy meteorolodzy nie należą do przyjemnych. Według analiz BCC, czyli pekińskiego Centrum Badań nad Klimatem, czeka nas ostry mróź i atak śniegu.

Chińczycy stworzyli komputerową symulację, z której wynika, że zima w Polsce będzie śnieżna i chłodna. Analizy tamtejszych meteorologów zapowiadają, że nadchodzące miesiące zapoczątkują odwrócenie trendu ciepłych zim. Opierając się na prognozach ciśnienia i cyrkulacji powietrza chińscy meteorolodzy przewidują, że Polska znajdzie się pod wpływem arktycznego powietrza znad Skandynawii.

Zdaniem ekspertów z Chin suma opadów śniegu i deszczu będzie o 10 proc. wyższa niż wynosi norma wieloletnia, a śnieg utrzyma się w Polsce przez 40 dni (IMGW podaje, że podczas przeciętnej zimy śnieżnych dni jest 35).

- W przeciwieństwie do amerykańskich czy brytyjskich modeli prognozowania, prognoza BCC pokazuje bardziej zimowy charakter warunków w Europie Środkowo-Wschodniej - komentują autorzy serwisu Severe-Weather Europa.

Ostatnia mroźna i śnieżna zima wystąpiła w Polsce sześć lat temu. W 2013 roku śnieg padał do kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)