Trwa ładowanie...
d17tn10

Zima trzydziestolecia w Polsce. Synoptycy ostrzegają: nawet 20 stopni na minusie

Polskę czeka "zima trzydziestolecia". Synoptycy ostrzegają przed ostrym mrozem i obfitymi opadami śniegu. W grudniu nad Europę dotrze lodowate powietrze, za sprawą którego temperatura spadnie nawet do minus 20 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima trzydziestolecia w Polsce
Zima trzydziestolecia w Polsce (Shutterstock.com)
d17tn10

Zagraniczni synoptycy nie mają wątpliwości - czeka nas najsurowsza zima od trzydziestu lat. Meteorolodzy już teraz apelują do mieszkańców Europy o odpowiednie przygotowanie się na niezwykle mroźne miesiące. Pierwsze obfite opady śniegu mogą pojawić się w Polsce jeszcze w listopadzie, a pod koniec roku temperatura może spaść nawet do minus 20 stopni.

W grudniu nad Europę ma dotrzeć lodowate powietrze znad Syberii. Chociaż największe mrozy odczują mieszkańcy Rosji i Ukrainy, to syberyjskie powietrze dotrze także do wschodniej części Polski. Według amerykańskich i brytyjskich meteorologów, ostatni miesiąc 2019 roku przyniesie prawdziwe załamanie pogody. Na wyższe temperatury będziemy musieli poczekać aż do lutego.

Meteorolodzy porównują zbliżającą się zimę do tej z 2009 roku. To właśnie 10 lat temu, w Niemczech padł rekord najchłodniejszej nocy. Inni eksperci uważają, że z nadchodzącymi mrozami może się równać tylko kilka sezonów zimowych od 1950 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że czeka nas "zima trzydziestolecia".

d17tn10

Zobacz także: Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

Pogoda na początek listopada

Początek listopada minie pod znakiem pogody niżowej. Dominować będzie zachmurzenie, miejscami pojawią się również opady deszczu. Temperatura będzie stopniowo spadać. W drugiej połowie tego tygodnia możemy spodziewać się radykalnego ochłodzenia (między 10 a 12 st.C). Najzimniej będzie w weekend, gdzie temperatura w środku dnia nie powinna przekroczyć 8 stopni Celsjusza.

Informacje pogodowe na bieżąco możecie śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Czytaj także: Pogoda: niebawem spadnie śnieg. Sprawdź mapy pogodowe online

d17tn10

Podziel się opinią

Share

d17tn10

d17tn10