ycipk-1dc3zt

Pogoda na 23 października. IMGW ostrzega przed mgłami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnymi mgłami w 13 województwach. Policja apeluje o ostrożność. Utrudnienia występują również na lotniskach. Sprawdź pogodę na 23 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gęste mgły od rana w Polsce
Gęste mgły od rana w Polsce (Shutterstock.com)
ycipk-1dc3zt

Od rana w wielu rejonach Polski utrzymują się gęste mgły. Miejscami widzialność ograniczona jest zaledwie do 50 metrów. IMGW ostrzega przed silnymi mgłami, które 23 października pojawiły się w południowej, wschodniej i centralnej Polsce. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia ze względu na silną mgłę, wydano dla części województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Do godz. 10:00 mgła powinna utrzymywać się w województwach mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, opolskim, wielkopolskim, dolnośląskim oraz podlaskim (pow. siemiatycki, białostocki, bielski, wysokomazowiecki, zambrowski).

Zdjęcie użytkownika dziejesie.wp.pl zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
ycipk-1dc3zt

Utrudnienia panują nie tylko na drogach, z powodu warunków atmosferycznych wstrzymane zostały loty z portu lotniczego Kraków-Balice.

Czytaj także: Pogoda. Zapowiada się najcieplejszy październik od 50 lat

Prognoza pogody na 23 października

ycipk-1dc3zt

Na południowym zachodzie i północy kraju możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. W pozostałej części Polski po godzinie 12:00 zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Do godzin południowych utrzymają się miejscami gęste mgły ograniczające widzialność do 100 m, lokalnie nawet do 50 m. Temperatura maksymalna od 13-14 st. Celsjusza na północy do 18 st. w centrum kraju i 23 st. na południowym wschodzie. Prędkość wiatru wyniesie 1 m/s.

Zobacz także: Pogoda rozpieszcza. Polska złota jesień w pełni. Zmiany nastąpią od niedzieli

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1dc3zt

ycipk-1dc3zt
ycipk-1dc3zt