Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź sytuację w swoim mieście [Radar burz]

Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź sytuację w swoim mieście [Radar burz]

Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź sytuację w swoim mieście [Radar burz]
Źródło zdjęć: © SAT24.com
11.05.2020 09:25, aktualizacja: 13.05.2020 09:21

Pogoda w Polsce 11 maja minie pod znakiem sporych różnic temperatur oraz wyładowań atmosferycznych. Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami z gradem na terenie sześciu województw. Chcesz monitorować sytuację w swoim mieście? Poniżej radar burz online.

Sprawdź pogodę na 13 maja - IMGW wydało komunikat ostrzegawczy dla większości województw.

Pogoda w Polsce w poniedziałek 11 maja w większości kraju przyniesie opady deszczu. Padać nie powinno jedynie w Małopolsce, na Śląsku, a także w województwach lubelskim i świętokrzyskim. Najwięcej opadów mogą spodziewać się mieszkańcy Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że zbliża się załamanie pogody. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy na stronie IMGW. Ostrzeżenia 1 stopnia zostały wydane aż dla sześciu województw (podlaskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, dolnośląskie, opolskie).

Prognozę pogody na wtorek 12 maja znajdziecie pod tym linkiem.

Gdzie jest burza? Sprawdź radar online

Nad Polskę nadciągają chmury burzowe. Meteorolodzy przewidują dziś sporo opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz gradu, którym będzie towarzyszył silny wiatr dochodzący do 70-80 km/h. Synoptycy IMGW zalecają zachowanie ostrożności i monitorowanie sytuacji pogodowej. W sieci dostępnych jest wiele serwisów, dzięki którym możemy śledzić mapę burz. Aktualny rozwój sytuacji w regionie swojego zamieszkania można śledzić pod tym linkiem.

Satelitarną mapę burz na żywo można zobaczyć tutaj.

Dużą popularność zyskuje ostatnio także aplikacja Monitor Burz. To właśnie dzięki niej będziemy na bieżąco z informacjami o opadach i wyładowaniach elektrycznych.

Różnice temperatur w Polsce

Najniższych temperatur mogą spodziewać się w poniedziałek mieszkańcy północnej części kraju. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim termometry wskażą dzisiaj maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie zaś na południu Polski. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 27 st. C, a w województwie małopolskim nawet do 29 stopni.

W Warszawie, Łodzi, Kielcach i Białymstoku temperatura wahać się będzie pomiędzy 24 a 26 stopniami Celsjusza. Trochę chłodniej na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Na Warmii i Mazurach maksymalnie do 20 stopni, zdecydowanie zimniej w województwie lubuskim - tam jedynie 14 st. C.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)