Podwyżki cen prądu. Łódzkie lotnisku płaci dwa razy więcej i odczuło już skutki

Podwyżki cen prądu. Łódzkie lotnisku płaci dwa razy więcej i odczuło już skutki

Podwyżki cen prądu. Łódzkie lotnisku płaci dwa razy więcej i odczuło już skutki
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Adam Bednarek
22.02.2019 09:59, aktualizacja: 25.02.2019 13:05

Podwyżki cen prądu w 2019 roku już uderzyły w łódzkie lotnisko. Władze zaczęły oszczędzać na energii tam, gdzie się da. M.in. na podświetlaniu brył terminala czy podziemnych parkingów.

Za zużycie energii w styczniu 2019 r. lotnisko w Łodzi ma zapłacić ponad 112 tys. zł brutto - informuje łódzka "Wyborcza", powołując się na faktury, które udostępnił wiceprezydent miasta. W ubiegłym roku lotnisku musiało zapłacić 69,3 tys. zł. Podwyżka wyniosła 62 proc., przy mniej więcej takim samym zużyciu prądu.

Jak tłumaczy rzeczniczka łódzkiego lotniska, już wcześniej zdecydowano się na oszczędności.

- Nie podświetlamy bryły terminala, nasze wewnętrzne korytarze giną w półmroku, podobnie wygląda podziemny parking - wymienia w rozmowie z "Wyborczą".

Nie wszędzie da się jednak wprowadzić cięcia. Klimatyzacja, wentylacja czy światła naprowadzające zużywają najwięcej energii, ale z tego rezygnować nie można.

Wyższe ceny prądu to problem nie tylko lotnisk. Jak w ubiegłym tygodniu informował serwis epoznan.pl, większe rachunki otrzymało poznańskie MPK. Już wcześniej przedstawiciele wielu miast zapewniali, że podwyżki nie uderzą w użytkowników komunikacji miejskiej, w postaci wyższych cen biletów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)