PKP Intercity. WiFi w Pendolino jeszcze większym sukcesem

PKP Intercity. WiFi w Pendolino jeszcze większym sukcesem18.07.2019 07:25
PKP Intercity. WiFi w Pendolino jeszcze większym sukcesem
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0

Długo czekaliśmy, ale było na co. Statystyki związane z WiFi w pociągach pendolino to najlepszy dowód na to, że pasażerowie potrzebowali bezprzewodowego internetu w podróży. Liczby mówią same za siebie.

"Do końca czerwca 2019 roku, czyli w ciągu pierwszego półrocza funkcjonowania usługi bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu w pociągach Express InterCity Premium (EIP) z usługi skorzystało 206 tysięcy podróżnych" - chwali się Intercity na swojej stronie.

W samym tylko czerwcu bezprzewodowej sieci używało 2500 osób dziennie. Dla porównania, kiedy po raz pierwszy odtrąbiono sukces WiFi w pociągach pendolino, dziennie łączyło się średnio 540 pasażerów. Dane pochodziły z lutego 2019 roku. Mamy więc znaczący postęp - choć zapewne ma to związek z tym, że z czasem większa liczba pociągów została wyposażona w WiFi.

Co za tym idzie zwiększył się też czas korzystania. Na początku roku była to niecała godzina, dziś są to już 2 godziny i 4 minuty. Każdego dnia pasażerowie pobierają średnio 263 GB danych. Dane z marca mówiły o 72 GB.

289816110743059450
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Z bezprzewodowego internetu można obecnie korzystać w 10 pociągach kategorii EIP. Do listopada tego roku zaplanowano zakończenie montażu Wi-Fi we wszystkich składach Pendolino. PKP Intercity zapowiada, że do roku 2023 bezprzewodowy internet będzie stanowił standardowe wyposażenie niemal 80 proc. składów PKP Intercity.

Zobacz też: WiFi w Pendolino sukcesem. PKP Intercity ujawnia liczby

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)