PKP Intercity. WiFi w Pendolino jeszcze większym sukcesem

PKP Intercity. WiFi w Pendolino jeszcze większym sukcesem

PKP Intercity. WiFi w Pendolino jeszcze większym sukcesem
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Adam Bednarek
18.07.2019 07:25

Długo czekaliśmy, ale było na co. Statystyki związane z WiFi w pociągach pendolino to najlepszy dowód na to, że pasażerowie potrzebowali bezprzewodowego internetu w podróży. Liczby mówią same za siebie.

"Do końca czerwca 2019 roku, czyli w ciągu pierwszego półrocza funkcjonowania usługi bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu w pociągach Express InterCity Premium (EIP) z usługi skorzystało 206 tysięcy podróżnych" - chwali się Intercity na swojej stronie.

W samym tylko czerwcu bezprzewodowej sieci używało 2500 osób dziennie. Dla porównania, kiedy po raz pierwszy odtrąbiono sukces WiFi w pociągach pendolino, dziennie łączyło się średnio 540 pasażerów. Dane pochodziły z lutego 2019 roku. Mamy więc znaczący postęp - choć zapewne ma to związek z tym, że z czasem większa liczba pociągów została wyposażona w WiFi.

Co za tym idzie zwiększył się też czas korzystania. Na początku roku była to niecała godzina, dziś są to już 2 godziny i 4 minuty. Każdego dnia pasażerowie pobierają średnio 263 GB danych. Dane z marca mówiły o 72 GB.

Obraz
© Materiały prasowe

Z bezprzewodowego internetu można obecnie korzystać w 10 pociągach kategorii EIP. Do listopada tego roku zaplanowano zakończenie montażu Wi-Fi we wszystkich składach Pendolino. PKP Intercity zapowiada, że do roku 2023 bezprzewodowy internet będzie stanowił standardowe wyposażenie niemal 80 proc. składów PKP Intercity.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)