Trwa ładowanie...
holderName

WiFi w Pendolino sukcesem. PKP Intercity ujawnia liczby

Długo czekaliśmy na WiFi w pociągach Pendolino. I wygląda na to, że pasażerowie naprawdę potrzebowali darmowego dostępu do internetu. PKP Intercity pokazuje, że usługa cieszy się dużą popularnością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pendolino: WiFi dużym sukcesem
Pendolino: WiFi dużym sukcesem (Wikimedia Commons CC0)
holderName

W styczniu i lutym z bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu w pociągach Express InterCity Premium (EIP) skorzystało ponad 17,5 tys. pasażerów, a w samym lutym było to około 540 osób dziennie - poinformowało PKP Intercity na swojej stronie.

"540 osób dziennie" może nie jest oszałamiającą liczbą, ale pamiętajmy, że WiFi nie jest dostępne we wszystkich składach. Dostęp do bezprzewodowego internetu jest obecnie zapewniony w czterech pociągach ED250. Pierwszy rozpoczął kursy pod koniec grudnia, a ostatni - dopiero w ubiegłym tygodniu.

O popularności usługi najlepiej świadczy fakt, ile czasu średnio trwa połączenie i jak wiele danych pobieranych jest w tym czasie.

holderName

Pasażerowie korzystają z Wi-Fi średnio przez 53 minuty, pobierając podczas takiej sesji 243 MB danych. Rekordzista podczas blisko pięciogodzinnej sesji pozyskał ponad 7 GB danych.

Ciekawe, czy był pasażerem podczas feralnego przejazdu, kiedy podróż szybkim pociągiem Pendolino wydłużyła się jednak o... 4,5 godziny.

243 MB pobranych danych sugeruje, że internet w Pendolino wykorzystywany jest nie do oglądania filmów czy seriali, tylko do przeglądania internetu i podstawowych czynności.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

PKP Intercity musi być zadowolone z popularności WiFi w Pendolino. Radość nie dziwi, bo niektórzy mogli sądzić, że w dobie tanich i dużych pakietów internetu mobilnego to zbędna inwestycja. Tymczasem dostęp do bezprzewodowej sieci w szybkich pociągach ma wzięcie.

Do listopada 2019 roku wszystkie składy Pendolino mają być wyposażone w bezprzewodowy dostęp do internetu.

- Już w czerwcu połowa składów obsługujących połączenia kategorii EIP będzie posiadać darmowe Wi-Fi – zapowiada Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów