Pierwszy komputer Nokii już w Polsce

Pierwszy komputer Nokii już w Polsce

Pierwszy komputer Nokii już w Polsce
Źródło zdjęć: © IDG.pl
19.03.2010 13:05

Nokia postanowiła rozszerzyć swoją działalność i wprowadzić na polski rynek długo oczekiwanego netbooka: Nokia Booklet 3G

Booklet 3. jest rynkowym debiutem Nokii, która do tej pory kojarzona była głównie z telefonami komórkowymi. Fińska marka postanowiła zaprojektować autorski, komputer przenośny, który stanowi konkurencję dla produktów firm specjalizujących się w tym segmencie rynku IT.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia wyposażyła swój pierwszy komputer w procesor Intel Atom Z53. pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, zintegrowaną kartę graficzną, dysk twardy 120 GB oraz pamięć operacyjną 1 GB. Producent postanowił zaopatrzyć Booklet 3G w system operacyjny Microsoft Windows 7 starter oraz oprogramowanie pozwalające na łączenie się smartphone’a z netbookiem, dzięki czemu między innymi można odbierać i wysyłać smsy z monitora komputera. Obudowa ma nieco ponad 2 cm grubości i waży 1,25 kg.

Monitor o przekątnej 10,1 cala został przystosowany do odtwarzania obrazu w najwyższej jakości HD. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowanie odbiornika GPS, umożliwiającego nam dokładne określenie lokalizacji, w której się znajdujemy oraz szybkie i łatwe wyszukiwanie nowych miejsc na mapie. Łączność bezprzewodowa z Internetem została zapewniona za pośrednictwem łącza 3. oraz Wi-Fi.

Komputer dostępny jest w sieci salonów Vobis w trzech kolorach: Black, Ice, Azure, w cenie 2999 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)