Piątek 13-tego. Przed nami niezwykła pełnia Księżyca Żniwiarzy. Kolejna taka noc za 30 lat

Piątek 13‑tego. Przed nami niezwykła pełnia Księżyca Żniwiarzy. Kolejna taka noc za 30 lat

Piątek 13-tego. Przed nami niezwykła pełnia Księżyca Żniwiarzy. Kolejna taka noc za 30 lat
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
13.09.2019 10:22

Piątek 13-tego to dzień, który zgodnie z zabobonami uchodzi za wyjątkowo pechowy. W tym roku ta szczególna dla przesądnych data zbiega się z niezwykłym zjawiskiem astronomicznym. Już dziś na niebie zaobserwujemy nietypową pełnię Księżyca Żniwiarzy.

Piątek 13-tego - dzień, który u ludzi przesądnych z pewnością znajduje się na czarnej liście. Według nich, właśnie wtedy, prawdopodobieństwo wystąpienia złych wydarzeń jest większe niż każdego innego dnia. Piątek 13 września może być jednak zupełnie inny za sprawą niezwykłego zjawiska astronomicznego. Już dziś na niebie wyjątkowy spektakl - pełnia Księżyca Żniwiarzy.

Księżyc Żniwiarzy. Co to takiego?

Podczas wrześniowej pełni księżyc wstaje równocześnie ze słońcem. Kiedy promienie słoneczne znikną za horyzontem, będziemy mogli obserwować wyjątkową wędrówkę księżyca po niebie. W związku ze zjawiskiem będzie wyjątkowo jasno. Określenie „Księżyc Żniwiarzy” nawiązuje do dawnych, wrześniowych nocy, gdy niebo pozwalało na zbieranie plonów przez całą dobę. Zjawisko astronomiczne znane jest też pod nazwą "Pełnia Księżyca Zbiorów”, "Księżyc Wina” oraz "Księżyc Plonów”.

Obraz
© Materiał prasowy

Fani astronomii nie powinni przegapić tej nietypowej pełni, gdyż zdarza się ona raz na dwie dekady. Ostatni raz tego typu zjawisko można było obserwować 13 października 2000 roku. Kolejny Księżyc Żniwiarzy zobaczymy dopiero 12 sierpnia 2049.

Według astrologów, kończący lato Księżyc Żniwiarzy to idealny moment na porządki w życiu i nowy początek. Wszyscy ci, którzy borykają się z problemami, a także strachem przed piątkiem 13-tego, powinni wykorzystać ten czas na nowe postanowienia oraz wdrożenie pozytywnych zmian w życie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)