Trwa ładowanie...
d1ghx0v

Kosmos. Naukowcy potwierdzają. Znaleziono pojazd na Księżycu [VIDEO]

Kosmos potrafi zaskoczyć. Na Księżycu odnaleziony został lądownik indyjskiej misji Chandrayaan-2. To krok do uratowania całej misji po tym, gdy z modułem stracono łączność podczas lądowania dwa dni temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmos. Lądownik na Księżycu został odnaleziony [Zobacz wideo]
Kosmos. Lądownik na Księżycu został odnaleziony [Zobacz wideo] (Pixabay.com)
d1ghx0v

Powodzenie misji Chandrayaan-2 nie jest jeszcze przesądzone. Jak podaje serwis 9News, naukowcy potwierdzili, że udało im się zlokalizować lądownik, z którym stracono kontakt w piątek, podczas próby lądowania na Księżycu.

Teraz ekipa skupia się więc na próbach odzyskania łączności. Przypomnijmy, że problemów z komunikacją z lądownikiem nic nie zapowiadało. Ostatni sygnał został wysłany, gdy moduł znajdował się około 300 metrów od powierzchni Księżyca.

d1ghx0v

Lądowanie z pewnością przejdzie do historii nie tylko z powodu skomplikowanego zakończenia i nagłośnionego problemu utraty łączności z lądownikiem. Misja Chandrayaan-2 to także pierwsza w historii, w ramach której kontrolowane lądowanie miało się odbyć na południowym biegunie ziemskiego satelity.

Zainteresowani szczegółami próby lądowania w ramach misji Chandrayaan-2 mogą obejrzeć pracę naukowców na filmie. Na tę chwilę nie wiadomo, jak postępują prace w zakresie odzyskiwania łączności z lądownikiem.

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów