Pesa Elf 2 - pierwsze wizualizacje nowego pociągu z Bydgoszczy

Pesa Elf 2 - pierwsze wizualizacje nowego pociągu z Bydgoszczy

19.05.2016 | aktual.: 29.12.2016 08:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pesa postanowiła pochwalić się wizualizacją wyglądu nowego pociągu Elf 2. Producent ma już na swoim koncie wyróżnienia i nagrody za design, między innymi otrzymał jedną z najważniejszych nagród tego typu - IF Desgin Award. Projektanci nie spoczęli jednak na laurach i teraz pokazują odmieniony pociąg Elf 2.

Pesa postanowiła pochwalić się wizualizacją nowego pociągu Elf 2. Producent ma już na swoim koncie wyróżnienia i nagrody za design, między innymi otrzymał jedną z najważniejszych nagród tego typu - IF Desgin Award. Projektanci nie spoczęli jednak na laurach i teraz pokazują odmieniony pociąg Elf 2.

1 / 4

Konieczne zmiany

Obraz
PESA

Produkowane od 2010 roku Elfy są chętnie wybierane przez przewoźników regionalnych w całym kraju. Po polskich torach jeździ blisko 80 składów. Przyszła jednak pora na zmiany i dopasowanie pociągów do nowych przepisów, a dokładniej do Technicznej Specyfikacji Interoperacyjności. Postanowiono przy tym zmienić wygląd.

2 / 4

Komfort i wygoda

Obraz
PAP

Elf (Electric Low Floor) to elektryczny, niskopodłogowy, komfortowy i bezpieczny pojazd dedykowany przewozom regionalnym, międzyregionalnym i aglomeracyjnym - w różnych wersjach. Rodzina Elfów może być konfigurowana w składy od 2 do 8 członów i łączyć się ze sobą. Pasażerowie otrzymują wygodne i przestrzenne wnętrze,

3 / 4

Prędkość 160 km/h

Obraz
PAP

Drzwi pojazdu znajdujące się w strefie podłogi na wysokości 760 mm, zapewniają obsługę peronów w zakresie 300-960 mm, a z pomocą wysuwanego stopnia - również peronów niższych. Zaletą modułowej zabudowy Elfa jest możliwość aranżacji przestrzeni wielofunkcyjnych - m.in. dla dzieci, do przewozu rowerów, większego bagażu, kącika barowego, zabudowy maszyn wendingowych, biletomatów itp.

4 / 4

Modułowa konstrukcja

Obraz
PAP

Elf 2 nie będzie miał wiele wspólnego z pociągiem dalekobieżnym, jakim jest Dart, ale będzie rozwinięciem poprzedniej konstrukcji. Pesa tak zaprojektowała pociąg, aby w zależności od potrzeb przewoźnika możliwe było zestawienie składów z minimalnie dwóch i maksymalnie sześciu członów.
jb/tech.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)