Pakiet usług Norton Online Family zaprezentowany

Pakiet usług Norton Online Family zaprezentowany

Pakiet usług Norton Online Family zaprezentowany
17.02.2009 21:30, aktualizacja: 18.02.2009 09:34

Symantec uruchomił dzisiaj wersję beta swojej nowej usługi Norton Online Family. Dzięki niej rodzice będą mogli kontrolować aktywność swoich dzieci w Internecie, tworzyć zestawienie odwiedzanych przez nie stron oraz otrzymywać w raporcie informacje o podejrzanych zachowaniach ich pociech.

Beta Norton Online Family - http://www.onlinefamily.com pozwoli rodzicom na dokładne monitorowanie poczynań swoich dzieci w Internecie. Możliwe jest tworzenie spisu odwiedzonych stron czatów, na których prowadzone były rozmowy czy przeglądanych portali społecznościowych. Jednak Online Family to nie tylko aplikacja służąca do monitorowania aktywności w sieci, ale również usługa polegająca na analizowaniu jej wyników.

Według Jody Gibney, odpowiedzialnej za Online Family, _ "rodzice mają silą potrzebę monitorowania poczynań swoich dzieci w sieci" _. Jednak problemem jest nie tylko dostęp do odpowiednich programów to umożliwiających, ale również interpretacja otrzymanych w ten sposób wyników. Nowa usługa wprowadzona przez firmę Symantec ma im w tym pomóc.

Oprócz monitorowania zachowania dzieci w sieci, Online Family umożliwi również nałożenie blokady na dostęp do wybranych treści, posegregowanych w 4. kategoriach. Możliwe będzie również ograniczenie dostępu do sieci poprzez ustawienie godzin, w których połączenie internetowe nie będzie zablokowane.
Według Gibney głównym zadaniem oprogramowania jest popularyzacja rozmów pomiędzy rodzicami i dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w Internecie. Dzięki takim rozmowom dzieci powinny zrozumieć jakie zachowania są, a jakie nie są dozwolone w sieci i zrozumieć, że monitorowanie ich zachowania nie jest skierowane przeciwko nim.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)