Pakiet usług Norton Online Family zaprezentowany

Pakiet usług Norton Online Family zaprezentowany

17.02.2009 21:30, aktual.: 18.02.2009 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Symantec uruchomił dzisiaj wersję beta swojej nowej usługi Norton Online Family. Dzięki niej rodzice będą mogli kontrolować aktywność swoich dzieci w Internecie, tworzyć zestawienie odwiedzanych przez nie stron oraz otrzymywać w raporcie informacje o podejrzanych zachowaniach ich pociech.

Beta Norton Online Family - http://www.onlinefamily.com pozwoli rodzicom na dokładne monitorowanie poczynań swoich dzieci w Internecie. Możliwe jest tworzenie spisu odwiedzonych stron czatów, na których prowadzone były rozmowy czy przeglądanych portali społecznościowych. Jednak Online Family to nie tylko aplikacja służąca do monitorowania aktywności w sieci, ale również usługa polegająca na analizowaniu jej wyników.

Według Jody Gibney, odpowiedzialnej za Online Family, _ "rodzice mają silą potrzebę monitorowania poczynań swoich dzieci w sieci" _. Jednak problemem jest nie tylko dostęp do odpowiednich programów to umożliwiających, ale również interpretacja otrzymanych w ten sposób wyników. Nowa usługa wprowadzona przez firmę Symantec ma im w tym pomóc.

Oprócz monitorowania zachowania dzieci w sieci, Online Family umożliwi również nałożenie blokady na dostęp do wybranych treści, posegregowanych w 4. kategoriach. Możliwe będzie również ograniczenie dostępu do sieci poprzez ustawienie godzin, w których połączenie internetowe nie będzie zablokowane.
Według Gibney głównym zadaniem oprogramowania jest popularyzacja rozmów pomiędzy rodzicami i dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w Internecie. Dzięki takim rozmowom dzieci powinny zrozumieć jakie zachowania są, a jakie nie są dozwolone w sieci i zrozumieć, że monitorowanie ich zachowania nie jest skierowane przeciwko nim.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)