Pac‑Man w Messengerze. W komunikatorze zagracie w kultowe gry

Pac-Man w Messengerze. W komunikatorze zagracie w kultowe gry
Źródło zdjęć: © Facebook/WP
Adam Bednarek

30.11.2016 10:45, aktual.: 30.11.2016 12:12

Facebook Messenger się rozrasta. Dobra wiadomość dla fanów gier, zła dla tych, którzy narzekają na zbyt wiele funkcji komunikatora i jego wpływ na działanie smartfona.

Od jakiegoś czasu Messenger pozwala zagrać w proste gry ze znajomymi - na przykład w koszykówkę czy szachy. Za sprawą Instant Games rozrywki będzie więcej. Usługa wprowadza do komunikatora takie kultowe tytuły jak Pac-Man, Galaga czy Space Invaders. Na początek siedemnaście gier.

Facebook Messenger i gry

Jestem pod wrażeniem. Kiedyś w takie gry grało się na automatach czy konsolach, dzisiaj odpalić je można na czacie w komunikatorze. Bez ściągania dodatkowych aplikacji, bez względu na to, czy z Messengera korzystamy w przeglądarce czy aplikacji mobilnej. Wystarczy podczas rozmowy wybrać ikonkę kontrolera i można grać. Postęp jest niesamowity.

Jest też druga strona medalu. Gry w Messengerze to zła wiadomość dla tych, którzy denerwują się na coraz większe rozmiary i potrzeby komunikatora. Dodatkowa funkcja sprawi, że aplikacja będzie pożerać jeszcze więcej miejsca, wpływając na działanie smartfonów. A Messenger Lite, mocno odchudzona wersja programu, nie jest dla nas.

Podobnie zresztą jak Instant Games - na razie grać nie możemy. Póki co funkcję wprowadzono w 30 państwach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Możemy spodziewać się, że prędzej czy później kultowe produkcje w Messengerze będą dostępne i dla nas. Mnie się pomysł Facebooka podoba, bo szybka partyjka może być dobrym sposobem na nudę. Wolę Instant Games niż osobną platformę Facebook Gameroom, na której nic ciekawego nie ma. A klasykę każdy lubi i warto do niej powracać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)