Trwa ładowanie...
d15nwyk

Odnaleźli pozłacane buty z brązu. Mogą mieć ponad 1400 lat. Wyjątkowy skarb z Korei Południowej

Podczas wykopalisk w Korei Południowej dokonano niezwykłego odkrycia. Tamtejsi archeolodzy poinformowali o natrafieniu na pozłacane buty z brązu z okresu królestwa Silla. Znalezisko pochodzi z końca V wieku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkrycie w Korei Południowej. Znalezisko pochodzi z końca V wieku
Odkrycie w Korei Południowej. Znalezisko pochodzi z końca V wieku (Cultural Heritage Administration)
d15nwyk

Służba Dziedzictwa Narodowego (CHA) oraz Instytut Badania Dziedzictwa Kulturowego Królestwa Silla poinformowały, że podczas wykopalisk w Korei Południowej natrafiono na pozłacane buty z brązu z przełomu V i VI wieku. Odkrycia dokonano w pobliżu grobu nr 120 w sąsiedztwie Hwangnam-dong w Gyeongsangu Północnym.

Znalezisko pochodzi z okresu Królestwa Silla. Archeolodzy poinformowali, że ostatnio pozłacane obuwie z brązu odkryto w 1977 roku w grobie w sąsiedztwie Inwang. Badacze zaznaczają, że trwa dopiero początkowy etap wykopalisk.

Cultural Heritage Administration
d15nwyk

Zdaniem Służby Dziedzictwa Narodowego (CHA), tego typu obuwie było tworzone specjalnie na uroczystości pogrzebowe. Archeolodzy zauważyli, że powierzchnia butów pokryta jest licznymi nacięciami w kształcie litery "T".

Grób nr 120 został skatalogowany w czasach, gdy Korea Południowa znajdowała się pod okupacją japońską. W tym samym czasie uległ jednak zniszczeniu w związku z budową wsi.

Naukowcy informują, że w okolicach Gyeongju można natrafić jeszcze na wiele pozostałości z królestwa Silla.

Zobacz także: Zaskakujące odkrycie na plaży. Rzadki ssak z zębami jak sztylety [Zobacz zdjęcie]

d15nwyk

Podziel się opinią

Share

d15nwyk

d15nwyk
Więcej tematów