Nowy telewizor LED Sharp LE540E i sieciowa mikrowieża XL-HF401PH

Nowy telewizor LED Sharp LE540E i sieciowa mikrowieża XL‑HF401PH

Nowy telewizor LED Sharp LE540E i sieciowa mikrowieża XL-HF401PH
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.07.2012 12:23, aktualizacja: 11.07.2012 14:56

Sharp wprowadza na rynek nowy telewizor LCD Aquos serii LE540E z krawędziowym podświetleniem LED oraz sieciową miniwieżę XL-HF401PH.

Sharp Aquos LE540E
Telewizor Aquos LC-46LE540. został wyposażony w panel o przekątnej 40” lub 46“ i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i wyposażony jest w powłokę antyrefleksyjną. Cechuje go również odświeżanie na poziomie 100Hz (z filtrem poprawiającym jakość odtwarzanego obrazu), wbudowany Tuner HD (DVB-T / DVB-C), dekoder MPEG2 / MPEG4 H.264 oraz złącze USB i wsparcie dla DLNA umożliwiające bezpośrednie odtwarzanie plików multimedialnych na telewizorze z pamięci USB lub sieci domowej.

Rolą filtra poraiającego jakość jest podwajanie ilości klatek do 100Hz. Panel LCD został natomiast wykonany w opatentowanej technologii UVA. Urządzenie zostało wyposażone w multmedialny odtwarzacz USB z certyfikatem DivX HD oraz możliwość bezpośredniego nagrywania PVR w pamięci USB. Wyposażono go również w otwartą przeglądarkę www, oraz dostęp do wielu widgetów jak Facebook, YouTube czy Vimeo. Aby przyspieszyć obsługę do telewizora serii LE540. możemy podłączyć klawiaturę lub myszkę USB.

Seria LE540. jest ponadto wyposażona w obsługę telewizji hybrydowej (HbbTV), która łączy w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez internet. W Polsce technologia HbbTV miała swoją premierę w TVP1HD i TVP2HD przy okazji mistrzostw EURO2012. Dzięki temu mogliśmy na bieżąco sprawdzać np. statystyki podczas meczu czy przeczytać informacje o piłkarzach z zespołu. Podobne serwisy TVP planuje nadawać podczas nadchodzącej olimpiady w Londynie.

XL-HF401PH - sieciowy system mikro Hi-Fi z AirPlay i DLNA
Nowy zestaw mikro Hi-Fi Sharp XL-HF401PH, jest kompatybilny z tabletami iPad, telefonami iPhone, odtwarzaczami iPod, oraz komputerami, na których zainstalowano iTunes. Dzięki technologii AirPlay może łączyć się z nimi bezprzewodowo (także bez udziału routera) i odtwarzać zapisane na nich pliki muzyczne. Urządzenie współpracuje z sieciami LAN/Wi-Fi i dzięki wsparciu dla DLNA zapewnia możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA 1.5. jak komputer czy smartfon.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zestaw pozwala też na podpięcie urządzeń za pomocą tradycyjnego portu USB, który podczas odtwarzania muzyki, może służyć także jako ładowarka. Umieszczone w górnej części wieży gniazdo dokujące dla urządzeń Apple jest chronione przed kurzem pokrywą. XL-HF401PH dodatkowo może odtwarzać muzykę z formatów CD/CD-MP3/-WMA lub z odbiornika radiowego z dekoderem RDS i pamięcią 4. stacji.

Solidne, zakręcane gniazda do podłączania przewodów głośnikowych (o średnicy maks 2,5 mm) z mozliwością podłączenia wtyków bananowych zapewniają lepsze połączenie z głośnikami. Wzmacniacz o mocy 2 x 5. W RMS powinien zapewnić odopowiednio mocną siłę brzmienia. Kolumny głośnikowo wyposażono w tekstylne głośniki wysokotonoe o średnicy 2,5 cm oraz 12-cm głośniki niskotonowe, a także kanały bass reflex.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)