Nowy pomysł Apple'a na MacBooki - każdy stworzy oryginalną klawiaturę

Nowy pomysł Apple'a na MacBooki - każdy stworzy oryginalną klawiaturę

Nowy pomysł Apple'a na MacBooki - każdy stworzy oryginalną klawiaturę
Źródło zdjęć: © Sonder/WP
Adam Bednarek
20.10.2016 14:08, aktualizacja: 20.10.2016 16:41

Apple chce, by MacBooki miały klawiatury wyposażone w technologię e-ink. E-papierowe wyświetlacze na przyciskach pozwalałby na ich pełną modyfikację.

Żegnaj, QWERTY? Jeśli rzeczywiście Apple zrealizuje swój pomysł, standardowy układ przycisków przejdzie do historii. Jak pisze Wall Street Journal, Apple zamierza postawić na technologię e-ink. E-papierowe wyświetlacze byłyby więc jednocześnie klawiszami w MacBookach, dzięki czemu każdy użytkownik mógłby sam zadecydować, co mają pokazywać. Nie korzystacie z klawiatury numerycznej? W jej miejsce mogą wskoczyć ikonki emoji. Chcecie mieć litery w innym miejscu? Za pomocą aplikacji sami zmieniacie układ. Dzięki temu każdy zaprojektuje swoją własną, oryginalną klawiaturę - taką, z której chce korzystać. W każdej chwili będzie można ją zmieniać, dodając często używane skróty czy funkcje.

Brzmi świetnie? Niestety to funkcja rzekomo szykowana dopiero na 2018 rok. Pamiętajcie, że mówimy o plotkach, a nie oficjalnych zapowiedziach. Według pogłosek, za e-inkową klawiaturą w sprzętach Apple'a stać będzie firma Sonder. Na swoim koncie mają podobne rozwiązanie:

Jeśli nie chcecie czekać na ruch Apple'a, to taką klawiaturę możecie kupić sami - Sonder już uruchomił pre-ordery, wyceniając swój sprzęt na 199 dolarów. Cóż, chyba dopiero Apple może sprawić, by ta idea stała się powszechna. Przy tej cenie e-inkowa klawiatura jest co najwyżej ciekawostką. A ma duży potencjał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)