Nowy odtwarzacz Dune HD TV‑201

Nowy odtwarzacz Dune HD TV-201
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

11.07.2012 13:47, aktual.: 11.07.2012 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HDI Dune zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu odtwarzacza multimedialnego z serii TV - Dune HD TV-201.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Dune HD TV-20. to set-top box, który oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji sygnału, wykorzystuje również transmisję przez internet, pozwalając na oglądanie VOD, IPTV czy OTT. Odtwarzanie plików wideo w jakości Full HD i dźwięku w standardzie 7.1 zapewnia procesor Sigma Designs 8670, który sprawdził się już w poprzednich modelach firmy HDI Dune z serii TV. Producent obiecuje, że odtwarzacz radzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi formatami wideo o bitrate do 50 Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Najnowszy odtwarzacz HDI Dune w dużym stopniu oparty jest na poprzedniku - TV-101. jednak nowy model wyposażono dodatkowo w wewnętrzny tuner telewizyjny. W wersji przeznaczonej do odbioru telewizji satelitarnej użytkownik ma do dyspozycji wejście LNB oraz wyjście Loop Out (przelotka), a w modelach do telewizji kablowej i naziemnej zastosowano wejście antenowe RF i wyjście RF (tzw. pętla antenowa).

Dwa porty USB 2.0 umieszczone na przednim i tylnym panelu pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków, a nawet klawiatury czy myszki, które ułatwią korzystanie z serwisów internetowych. Z tyłu odtwarzacza znalazły się również porty HDMI 1.3. wyjście AV coaxial (przez mini-jack) oraz port IR Extender.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

DUNE HD TV-20. umożliwia odtwarzanie plików wideo bezpośrednio z sieci lokalnej dzięki złączu Fast Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Nowy odtwarzacz może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP.

Liczne zmiany, które producent wprowadził w najnowszej wersji oprogramowania znacząco poprawiły działanie wszystkich odtwarzaczy z serii TV. Firma HDI Dune zdecydowała się również na dodanie do nowego modelu aplikacji (Facebook, YouTube, Twitter, AccuWeather) oraz mini-gier (sudoku, memory, tetris). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać radia przez internet, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android.

Gwarancja: 2 lata
Cena: 12. EUR (modele TV-201S2, TV-201C i TV-201T), 140 EUR (model DVB-T2)

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)