Nowy MacBook Pro z dotykowym panelem zamiast przycisków funkcyjnych

Nowy MacBook Pro z dotykowym panelem zamiast przycisków funkcyjnych

Nowy MacBook Pro z dotykowym panelem zamiast przycisków funkcyjnych
Źródło zdjęć: © Apple/WP
Adam Bednarek
26.10.2016 10:23, aktualizacja: 26.10.2016 10:43

Konferencja Apple odbędzie się dopiero w czwartkowy wieczór, ale jedną z tajemnic już znamy. Wiemy, jak wygląda nowy MacBook Pro.

Apple znowu coś usuwa - tym razem jest to przycisk “escape”. W nowych MacBookach Pro zabraknie również klawiszy funkcyjnych. Co w zamian? Dotykowy panel, który może wyświetlać dodatkowe funkcje. Na zdjęciach, które wyciekły do sieci i zostały opublikowane przez portal macrumors.com, widzimy, że za pomocą panelu będzie można się logować lub potwierdzać płatności w sieci. Możliwości dotykowego wyświetlacza na pewno będą większe. Klawiatura wyświetlać będzie treści w zależności od tego, z jakiego programu korzystamy. Czyli dostosuje się do naszych potrzeb.

Obraz
© Apple/WP

Czy brak przycisku “escape” i klawiszy funkcyjnych to wada? Na pewno wszyscy zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić. Apple jednak przygotował naprawdę ciekawy zamiennik, który w pracy może okazać się dużo wygodniejszy niż przyciski “stałe”. Z taką klawiaturą można zrobić więcej rzeczy.

Pamiętajmy też o planach Apple'a na 2018 rok - mówi się o klawiaturze e-inkowej, a więc umożliwiającej modyfikację całego zestawu. Dotykowy panel, który zastępuje część przycisków, jest zapowiedzią tej nadchodzącej zmiany?

Na zdjęciach pokazano tylko klawiaturę, a więc nie wiemy jeszcze, jak nowy MacBook Pro prezentuje się z boku. A to też bardzo ważne, bo plotkuje się, że Apple pożegna tradycyjny port USB i postawi na standard USB - C. Czy tak się stanie, przekonamy się w czwartek wieczorem. Wtedy też poznamy cenę oraz dokładną specyfikację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)