Nowe ustawienia kont Google. Od teraz łatwiejszy dostęp i większa kontrola

Nowe ustawienia kont Google. Od teraz łatwiejszy dostęp i większa kontrola
Źródło zdjęć: © AFP/EAST NEWS
Arkadiusz Stando

22.06.2018 09:25, aktual.: 22.06.2018 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zmienia design i funkcjonalność ustawień kont Google. Użytkownicy smartfonów z Androidem otrzymali lepszy zestaw narzędzi, które pozwolą na lepszą kontrolę danych osobistych, czyli między innymi zapisanych lokalizacji, urządzeń, czy kontaktów. Użytkownicy iOS muszą uzbroić się w cierpliwość.

Google twierdzi, że ustawienia kont Google codziennie odwiedza 20 milionów użytkowników. Z tego względu zarząd firmy stwierdził, że trzeba doprowadzić je do porządku. Dotychczas sekcje prywatności i ustawień były bardzo zagmatwane i ciężkie w obsłudze. Nowe konta Google mają to zmienić. Stąd ukłon w stronę użytkowników m.in Androida.

Obraz
© Google / Materiały Prasowe

Konta Google z łatwiejszą nawigacją

Nowe konta Google to przede wszystkim ułatwione poruszanie się po ustawieniach konta użytkownika. Google zrobiło wszystko tak, aby na pierwszy rzut oka można było zobaczyć wszystkie interesujące nas kwestie. Przez kilka lat ustawienia kont Google były jednym wielkim chaosem, w którym odnalezienie się zajmowało zawsze zbyt dużo czasu. Firma zadbała także o zwiększoną ilość powiadomień o bezpieczeństwie, prywatności, czy danych osobistych użytkownika. Wśród nich znajdują się zarejestrowane urządzenia, metody płatności, kontakty, subskrypcje i inne.

Obraz
© Google / Materiały Prasowe

Wyszukiwanie w kontach Google

I uwaga, nareszcie! Google wprowadziło możliwość wyszukiwania konkretnych ustawień. Tak jak w ustawieniach smartfona z Androidem, możemy teraz wyszukać konkretne hasło, które nas interesuje. Oprócz tego, Google dodało również sekcję pomocy technicznej.

Obraz
© Google / Materiały Prasowe

Google podaje same konkrety

Od teraz, wchodząc w ustawienia kont Google, widzimy to, czego poszukiwaliśmy. Historia lokalizacji jest wyraźnie widoczna, wyszukiwania w serwisie YouTube, historia oglądanych w YouTube, to wszystko znajduje się teraz na wierzchu. Również ustawienia preferencji reklam zobaczycie już na wierzchu. Krótko mówiąc, Google dostosowało ustawienia kont Google do potrzeb użytkowników.

Obraz
© Google / Materiały Prasowe

Nowy wygląd kont Google powinien być już dostępny dla wszystkich użytkowników systemu operacyjnego Android. Natomiast dla użytkowników urządzeń iOS powinny być dostępne jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)