Nowa wersja Microsoft Expression Studio

Nowa wersja Microsoft Expression Studio
Źródło zdjęć: © IDG

03.05.2008 02:00, aktual.: 05.05.2008 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern z Redmond udostępnił drugie wydanie zestawu aplikacji do tworzenia i edycji multimediów. Zestaw Expression Studio 2, podobnie jak pierwsza jego odsłona, składa się z programów Web, Blend, Design i Media, a dodatkowo zawiera też aplikację Encoder do edycji i kodowania materiału wideo oraz jest kompatybilny z technologią Microsoft Silverlight.

Expression Web służy do projektowania i tworzenia stron internetowych, Blend - do tworzenia grafiki 3D i treści multimedialnych, Design to aplikacja dla grafików, a Media służy do zarządzania i organizacji zasobów cyfrowych mediów, ułatwiając ich wyszukiwanie, katalogowanie i archiwizację. Pierwsze wydanie pakietu wprowadzono ponad rok temu, jako alternatywę dla Adobe Creative Suite.

W ME 2 wszystkie wymienione programy w pełni obsługują środowisko uruchomieniowe Silverlight ( poprzednio obsługę technologii, i to w ograniczonym zakresie, zapewniała aplikacja Web ). Inne nowości w zestawie to m.in. możliwość tworzenia stron internetowych w Web w PHP, AJAX i ASP.NET 3.5 ( dotychczas obsługiwane były XHTML, CSS, XML, XSLT i ASP.NET 2.0 ) oraz zwiększenie integracji z Visual Studio.

Obraz
© (fot. IDG)

Expression Studio 2 ma kosztować 699 USD. Oprócz Expression Design 2 wszytskie pozostałe aplikacje dostępne będą osobno: Blend 2 za 499 USD, Web 2 za 299 USD, zaś Media 2 i Encoder 2 - za 199 USD.

W czerwcu ruszyć ma nowy program subskrypcyjny, w ramach którego - oprócz nowego pakietu oprogramowania - dostępne będą także systemy operacyjne Windows XP i Vista oraz Visual Studio, Office 2007, Office Visio Professional, Virtual PC i Parallels Desktop for Mac. Wszystko to za 999 dolarów rocznie. Szczegóły oferty dostępne są na stronie producenta - http://www.microsoft.com/expression/products/professionalsubscription.aspx.

Więcej informacji: Microsoft Expression - http://www.microsoft.com/expression/

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także