Trwa ładowanie...
ycipk-4fqnvn

Niedaleko granicy z obwodem kaliningradzkim rozbił się dron. Nikt nie wie, do kogo należy

Tajemniczy dron rozbił się 30 km od granicy z obwodem kaliningradzkim. Niewykluczone, że urządzenie wykorzystane zostało do przemytu. Dziennikarz RMF przypomina, że blisko polskiej granicy mają przebiegać wielkie manewry wojsk Rosji i Białorusi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dron rozbił się niedaleko polskiej granicy.
Dron rozbił się niedaleko polskiej granicy. (Pixabay.com)
ycipk-4fqnvn

Znalezisko zostało już zabezpieczone i wywiezione przez funkcjonariuszy. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie - informuje rmf24.pl.

Dron rozbił się na prywatnej posesji. Właściciel powiadomił o tajemniczym “lądowaniu” Straż Graniczną.

Wojsko potwierdziło, że nie straciło tego typu jednostki. Hipotezy zakładają, że dron należał do prywatnego właściciela lub został wykorzystany do przemytu.

ycipk-4fqnvn

Jak przypomina dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, w Rosji i na Białorusi trwają obecnie przygotowania do wielkich manewrów wojskowych Zapad-2017. Manewry mają przebiegać między innymi niedaleko polskiej granicy.

M.in. na poligonach w obwodzie kaliningradzkim (graniczącym z Polską) zostaną przeprowadzone ćwiczenia. Scenariusz manewrów zakłada, że atak przeprowadzony zostanie z terenów realnej Polski i państw bałtyckich. W manewrach weźmie udział około 12,7 tys. żołnierzy i blisko 700 jednostek sprzętu wojskowego.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4fqnvn

ycipk-4fqnvn
ycipk-4fqnvn