Nie wiesz, jakie wino wypić? Doradcę znajdziesz na Facebooku

Nie wiesz, jakie wino wypić? Doradcę znajdziesz na Facebooku

Nie wiesz, jakie wino wypić? Doradcę znajdziesz na Facebooku
Źródło zdjęć: © 123RF.COM | 123rf
Adam Bednarek
01.02.2018 15:04

Lidl zatrudni na Facebooku bota, który będzie podpowiadał, jakie wino najlepiej wybrać. Wystarczy odpalić Messengera, by wirtualny doradca zaczął działać.

Zadaniem bota będzie pomoc w wyborze odpowiedniego wina. Doradcę zapytamy o to, jaki gatunek najlepiej pasuje do potrawy albo… naszego budżetu. Bot zaproponuje nawet niedrogie wino, jeżeli zaznaczymy, ile chcemy wydać.

Bot na Facebooku zajmie więc miejsce blogerów i ekspertów, którzy zwykle w swoich recenzjach polecają trunki. Owszem, ich opinie są pewnie bardziej wartościowe, ale nie da się ukryć, że przewagą bota jest szybkość i wygoda. W końcu Messenger jest niemal zawsze pod ręką i będąc w sklepie lepiej zadać pytanie wirtualnemu doradcy na facebookowym czacie, niż przedzierać się przez recenzję.

Miałem kilka przygód z facebookowymi botami i ciekawy jestem, jak rozwinie się ten od wina. Czy będzie zagadywał, jak ten od rozkładów, który po kilku miesiącach ciszy zaproponował mi biznes? Łatwo to sobie wyobrazić. Od czasu do czasu bot może przejąć inicjatywę i zagadywać, pisząc o nowych winach na promocji. A może nieświadomie ośmieszy, jak ten od kredytów? Będę miał ochotę na czekoladę, a on wypali, że wino pasuje wyłącznie do wyszukanych potraw. I zrobi mi się głupio, że tego nie wiedziałem.

Na razie się o tym nie dowiemy, bo póki co bot dostępny będzie w Wielkiej Brytanii. Może jak pomysł okaże się sukcesem, to bot porozmawia również po polsku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)