Nie chcesz ich odwiedzić. Oto najniebezpieczniejsze miejsca na Ziemi

Nie chcesz ich odwiedzić. Oto najniebezpieczniejsze miejsca na Ziemi
03.11.2021 15:011 / 10
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mark Wilson

Ziemia jest pełna fascynujących i pięknych miejsc, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Istnieją też jednak takie, do których zdecydowanie lepiej nie podróżować. Oto jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na naszej planecie.

Sentinel Północny

2 / 10
Sentinel Północny
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0
Sentinel Północny

Wyspa Sentinel jest całkowicie odcięta od znanego nam świata. Indie, do których należy ten obszar, wydały w 2005 r. zakaz zbliżania się do jego brzegów. Ma to związek z ochroną tubylców, którzy reagują agresywnie na widok obcych. Lepiej przestrzegać tego zakazu, jeśli nie chcecie być przywitani przez tutejsze plemię gradem strzał. Według różnych szacunków wyspę zamieszkuje od 50 do 400 osób.

Trójkąt Bermudzki

3 / 10
Mapa Trójkąta Bermudzkiego
Źródło zdjęć: © Getty Images | Bettmann
Mapa Trójkąta Bermudzkiego

Obszar nazywany Trójkątem Bermudzkim obejmuje powierzchnię ok. 500 tys. km kwadratowych. Znajduje się pomiędzy Florydą, Portoryko i Bermudami. Rejon jest znany z wielu tajemniczych wypadków. Fakt ten sprawia, że wokół Trójkąta Bermudzkiego narosło wiele teorii spiskowych związanych ze zjawiskami paranormalnymi. Szacuje się, że do tej pory mogło tu zginąć nawet 1000 ludzi. Zdaniem naukowców przyczyną katastrof w tym obszarze mogą być silne wiatry oraz tzw. fale wyjątkowe, sięgające nawet 30 m wysokości.

Wyspa Węży

4 / 10
Wyspa Węży - jedno z najniebezpieczniejszych miejsc świata
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0
Wyspa Węży - jedno z najniebezpieczniejszych miejsc świata

Ilha da Queimada Grande jest niewielką wyspą leżącą u wybrzeży Brazylii. Jej złowrogi charakter oddaje mniej oficjalna nazwa – Wyspa Węży. Obszar ten jest domem dla endemicznego gatunku śmiertelnie jadowitej żararaki wyspowej. Szacuje się, że żyje tu od 2 tys. do 4 tys. gadów, a na metr kwadratowy może przypadać nawet do pięciu osobników. Z tego względu władze Brazylii wydały zakaz zbliżania się do brzegów Queimada Grande. Aby dostać się na wyspę, trzeba posiadać specjalne pozwolenie.

Jezioro Natron

5 / 10
Niebezpieczne jezioro w Tanzanii
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jean-Luc MANAUD
Niebezpieczne jezioro w Tanzanii

Leżące w Tanzanii, w pobliżu granicy z Kenią, słone jezioro Natron zawdzięcza swoją nazwę minerałowi węglanu sodu (tzw. natronowi). Skład tego zbiornika sprawia, że jest w nim w stanie przetrwać bardzo niewiele organizmów żywych. Zdecydowanie lepiej się tu nie kąpać - alkaliczna woda jest na tyle żrąca, że może powodować oparzenia skóry. Wysoka zawartość węglanu sodu powoduje, że znajdują się tu dobrze zakonserwowane zwłoki zwierząt.

Dolina Śmierci

6 / 10
Dolina Śmierci - jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mario Tama
Dolina Śmierci - jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi

W amerykańskim stanie Kalifornia znajduje się jeden z najsurowszych obszarów na Ziemi. Dolina Śmierci, bo o niej mowa, jest najsuchszym miejscem Ameryki i jednym z najgorętszych na naszej planecie. W 1913 r. zanotowano tu rekordową temperaturę 56,7 st. Celsjusza.

Ekstremalne mrozy na Syberii

7 / 10
Ekstremalne mrozy na Syberii
Źródło zdjęć: © Getty Images | Dean Conger
Ekstremalne mrozy na Syberii

W rosyjskiej Jakucji, na wschodzie Syberii, znajduje się niewielka wioska Ojmiakon. Miejscowość jest znana z ekstremalnie niskich temperatur – średnio oscylują one w granicach minus 40 st. Celsjusza. Leżące nieopodal gorące źródła pozwoliły jednak na założenie wsi, która liczy obecnie nieco ponad 500 mieszkańców. Najniższa temperatura w tym regionie została odnotowana 26 stycznia 1926 r. i wyniosła 71,2 st. poniżej zera.

Pustynia Danakilska

8 / 10
To jedna z najmniej przyjaznych pustyń na świecie
Źródło zdjęć: © Getty Images | Eric Lafforgue
To jedna z najmniej przyjaznych pustyń na świecie

Kolejnym z najmniej gościnnych miejsc na Ziemi jest afrykańska Pustynia Danakilska położona na obszarze Etiopii, Erytrei i Dżibuti. Temperatura powietrza nierzadko osiąga tu powyżej 50 st. Celsjusza. Krajobraz cechują zastygłe formacje lawy wulkanicznej. Znajdują się tu również gorące źródła oraz pola siarki. Jest to jeden z najbardziej aktywnych wulkanicznie obszarów na naszej planecie.

Wybrzeże Szkieletowe

9 / 10
Wybrzeże Szkieletowe - jedno z najmniej gościnnych miejsc na Ziemi
Źródło zdjęć: © East News | Robert Harding
Wybrzeże Szkieletowe - jedno z najmniej gościnnych miejsc na Ziemi

Leżące na północy Namibii Wybrzeże Szkieletowe było nazywane przez portugalskich żeglarzy "bramą do piekła". Nic dziwnego - panujące tu silne prądy morskie, mgły oraz liczne płycizny stanowiły poważne zagrożenie dla łodzi i statków. Jeśli dodamy do tego surowy i niegościnny klimat, nazwa nadana temu miejscu przez Portugalczyków wydaje się jeszcze bardziej trafna.

Droga Śmierci

10 / 10
Yungas Road - najniebezpieczniejsza droga świata
Źródło zdjęć: © Getty Images | DeAgostini
Yungas Road - najniebezpieczniejsza droga świata

Nasze zestawienie zamyka miejsce, które wyróżnia się na tle pozostałych tym, że jest dziełem człowieka. Mowa o Yungas Road w Boliwii, czyli najniebezpieczniejszej drodze świata. 70-kilometrowy odcinek ciągnie się przez Andy od La Paz do miejscowości Coroico. Nie bez powodu trasa ta nazywana jest Drogą Śmierci - osuwiska, mgły, strome zbocza i niestabilna powierzchnia powodują, że co roku ginie tu wielu śmiałków. Charakterystycznym widokiem są liczne krzyże ustawione wzdłuż Yungas Road.

Źródło artykułu:WP Tech
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)