Netflix - zarządzanie kontem, ceny, pakiety, profile. Poradnik

Netflix - zarządzanie kontem, ceny, pakiety, profile. Poradnik

Netflix - zarządzanie kontem, ceny, pakiety, profile. Poradnik
Źródło zdjęć: © iStock.com
17.05.2019 12:39, aktualizacja: 17.05.2019 13:16

Chociaż Netflix jest dostępny w Polsce już od dłuższego czasu, to nie każdy miał już okazję z niego skorzystać. Przygotowaliśmy poradnik, w którym odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania początkujących użytkowników Netflixa

Netflix – jak założyć konto?

Aby założyć konto w serwisie Netflix należy na stronie głównej platform kliknąć w przycisk “Zacznij bezpłatny miesiąc”.

Netflix – ile kosztuje, jaki pakiet wybrać?

Do wyboru mamy trzy pakiety w różnych cenach. W każdym pakiecie możemy oglądać wszystkie produkcje dostępne na Netflixie – filmy, seriale, programy itp; zarówno na komputerze, laptopie, telewizorze czy urządzeniach mobilnych. Poniżej prezentujemy ceny i różnice pomiędzy każdym z pakietów.

  • Pakiet podstawowy (34 zł) – najtańszy pakiet nie daje nam dodatkowych korzyści
  • Pakiet standardowy (43 zł) – pozwala oglądać materiały w jakości HD, jednocześnie na dwóch urządzeniach
  • Pakiet premium (52 zł) – poza jakością HD udostępniona zostaje również możliwość oglądania w UHD (4K) i jednocześnie możemy oglądać na 4 urządzeniach.

W ustawieniach konta w dowolnym momencie możemy zmienić nasz plan – zmiana będzie wdrożona w następnym miesiącu rozliczeniowych. Przez 30 pierwszych dni możemy oglądać za darmo niezależnie od wybranego pakietu.

Obraz
© WP.PL

Netflix – zarządzanie profilami

Jeśli na jednym koncie będzie korzystało z Netflixa więcej osób, możemy każdej z nich założyć osobny profil. Na profilach jest zapisywana nasza historia aktywności, by łatwo można było wznowić ostatnio oglądany odcinek serialu czy film w momencie, w którym zakończyliśmy go oglądać.

Profile pozwalają także na dodawanie interesujących nas produkcji na listę „do obejrzenia”, a Netflix tworzy automatyczne listy polecanych nam produkcji na podstawie naszych preferencji i dotychczasowej aktywoności.

Dla dziecka możemy stworzyć profil „Kids”, na którym będzie można oglądać jedynie produkcje bezpieczne dla dzieci – animacje i bajki dla dzieci i nastolatków oraz filmy i seriale familijne.

Pierwszy profil tworzy się automatycznie po założeniu konta. Następny możemy utworzyć i edytować w menu zarządzania kontami, które włącza się automatycznie po uruchomieniu aplikacji czy wejściu i zalogowaniu się na stronę Netflix.

Jednocześnie możemy mieć 5 aktywnych profili.

Aplikacja Netflix – gdzie pobrać, jak działa?

Netflix możemy oglądać bezpośrednio w przeglądarce internetowej, po zalogowaniu się na stronę usługi. Jednak zarówno na urządzeniach mobilnych, komputerach, laptopach i telewizorach smart TV możemy do oglądania filmów korzystać z aplikacji.

Korzystając z aplikacji mamy możliwość oglądania w trybie offline, po wcześniejszym pobraniu wybranych odcinków serialu czy innych produkcji. Nie ma limitu pobranych produkcji, chociaż funkcja offline nie jest dostępna dla wszystkich tytułów.

Netflix – jak anulować subskrypcję?

W dowolnym momencie możemy zrezygnować z subskrypcji – aby to zrobić należy wejść w zarządzanie kontem i kliknąć „Anuluj członkostwo”. Będziemy mogli wtedy korzystać z Netflixa do końca trwania miesiaca rozliczeniowego. Opłaty są pobierane za miesiąc z góry.

Jeżeli chcecie jedynie skorzystać z okresu próbnego to zaraz po rejestracji należy wyłączyć subskrypcję. Wtedy mamy pewność, że nie zapomnimy o tym, by ją wyłączyć i płatność za kolejny miesiąc nie zostanie pobrana.

Najlepsze seriale Netflix

Coraz większa popularność Natflixa w Polsce oznacza również, że coraz więcej filmów i seriali możemy oglądać po polsku. Co jakiś czas prezentujemy zestawienia seriali i nnych produkcji Netflix, które naszym zdaniem są warte polecenia. Jeden z takich rankingów możecie przeczytać tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)