Netflix coraz dalej od konkurencji. W Polsce ogląda go 5 mln osób

Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © pixabay
Karolina Modzelewska

14.10.2020 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. We wrześniu był najczęściej wybieraną platformą VOD, którą odwiedziło blisko 5 mln osób. Serwis zyskuje coraz większą przewagę nad swoimi konkurentami.

Serwis Netflix umacnia swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i na rynku globalnym. Liczby mówią same za siebie. Przykładowo w I kwartale 2020 roku Netflix zdobył 16 mln nowych użytkowników, a w II kwartale 2020 roku z serwisu na całym świecie korzystało około 193 mln osób.

Netflix umacnia pozycję lidera

Stale umacniająca się pozycja lidera na rynku VOD ma częściowy związek z pandemią i lockdownem, który zmusił wiele osób do pozostania w domu i szukania nowych źródeł rozrywki. W Polsce liczba użytkowników platformy streamingowej oscyluje w okolicach 5 milionów. To wystarczy, aby zdeklasować konkurencję.

Za Netflixem długo nie ma nic, a jak wynika z badania Gemius/PBI, plasujący się na drugim miejscu Player.pl ma "zaledwie" 2,8 mln realnych użytkowników. Na trzecim miejscu znajduje się serwis VOD wp.pl z 2,59 mln realnych użytkowników, a na czwartym TVP.pl z 2,58 mln realnych użytkowników.

Netflix ma świadomość potencjału polskiego rynku VOD, dlatego coraz częściej inwestuje we współpracę polskimi twórcami i aktorami. Wśród dzieł z polskim akcentem należy wymienić m.in. "Wiedźmin" 2. sezon, którego premiera została zaplanowana na 2021 rok, "Rojst" 2. sezon czy film "Miłość do kwadratu" w reżyserii Filipa Zylbera, których daty premier nie są jeszcze znane.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)