Trwa ładowanie...
d1je3io

NASA potwierdza: ukończono kapsułę Orion Artemis 1, która wyniesie pierwszą kobietę na Księżyc

Artemis 1 jest już gotowa do startu, a kapsuła Orion, przygotowana z myślą o lotach załogowych na Księżyc została właśnie ukończona. NASA potwierdza, że tym razem to kobieta postawi nogę na powierzchni naszego naturalnego satelity.
Share
W ramach misji Artemis pierwsza kobieta stanie na Księżycu
W ramach misji Artemis pierwsza kobieta stanie na KsiężycuŹródło: NASA
d1je3io

W sobotę miała miejsce 50. rocznica lądowania na Księżycu, w ramach której członkowie misji Apollo 11 postawili po raz pierwszy stopy na powierzchni naszego naturalnego satelity. Z okazji rocznicy NASA przygotowała możliwość przeżycia jeszcze raz tego, co astronauci z Apollo 11.

Na cześć misji Apollo, kolejne misje mające na celu wynieść ludzi na Księżyc będą nosiły nazwę Artemis - mitologicznej bliźniaczki Apollo. Kapsuła załogi, która będzie transportować amerykańskich astronautów na Księżyc w ramach projektu Artemis, została już ukończona.

d1je3io

Misja Artemis - powrót na Księżyc

Start misji Artemis, która ma ponownie wynieść ludzi na Księżyc, przewidziany jest na 2024 rok. Następnie w planach ma być podróż na Marsa, a rząd amerykański wywiera silny wpływ na NASA, by zrealizować te cele.

Zobacz też: Lądowanie na Księżycu. Ekspert wyjaśnia teorie spiskowe

Artemida 1 będzie przewożona na pokładzie statku kosmicznego Orion i rakiety Space Launch System następnej generacji (SLS). Pomysł polega na tym, że misja rozpocznie się od wysłania drużyny na Księżyc, który ma być jedynie przystankiem w podróży na Marsa.

d1je3io

Przedstawiciele NASA zapewnili, że tym razem członkami załogi mają być również kobiety, a przynajmniej jedna z astronautek stanie na powierzchni Księżyca.

Zanim rozpoczną się testy modułu Artemidy, do Oriona muszą zostać zamontowane moduły stworzone przez niemieckich naukowców z ESA. Dwa moduły muszą zostać połączone i mieć zainstalowany tylny panel osłony termicznej. Następną fazą misji Artemis będą testy, które mają odbyć się w stacji NASA Plum Brook w Sandusky, Ohio.

Zobacz także: Zaćmienie Księżyca 2019: Najpiękniejsze zdjęcia

d1je3io

Podziel się opinią

Share
d1je3io
d1je3io
Więcej tematów