Qaqwqwrqw

NASA zapowiada program "ARTEMIS". Czas na pierwszą kobietę na Księżycu

NASA oficjalnie ogłosiła start programu "Artemis". Jest to oficjalna nazwa misji Moon2024, której celem jest nie tylko powrót na Księżyc przed 2024, ale zabranie na jego powierzchnię pierwszej kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA pokazała nowy model kosmicznego skafandra
NASA pokazała nowy model kosmicznego skafandra (NASA)
Qaqwqwrqw

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) już jakiś czas temu zapowiedziała chęć wysłania kolejnej misji na Księżyc ale dopiero teraz zdradzono szczegóły tego przedsięwzięcia.

Amerykanie szykują się do powrotu na Księżyc

NASA stawia przed sobą ambitne zadanie. Agencja odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych Stanów Zjednoczonych w ciągu niecałych pięciu lat chce ponownie wylądować na powierzchni Księżyca, a w zespole astronautów po raz pierwszy znaleźć ma się kobieta. Przedsięwzięcie zasługiwało więc na szczególną nazwę. Ważny cel najlepiej oddać ma "Artemis".

Qaqwqwrqw

Nazwa odnosi się oczywiście do Artemidy (łac. Diana) z mitologii greckiej, która jest bliźniaczą siostrą Apollina i boginią łowów. Ma ona podkreślać nie tylko ważną rolę kobiety w nowej misji, ale i budzić jednoznaczne skojarzenia z programem Apollo, którego celem było postawienie stopy na Księżycu przez ludzkość.

Donald Trump wspiera przedsięwzięcie NASA

Amerykańska agencja bardzo poważnie podchodzi do nowego przedsięwzięcia, które wsparł również Donald Trump. Prezydent zdecydował, że NASA zostanie wsparta 1,6 mld dolarów, które umożliwią realizację ponownego lądowania na powierzchni Srebrnego Globu. Dotyczy to m.in. przygotowania rakiety i platformy startowej oraz specjalnej kapsuły o nazwie Orion.

Qaqwqwrqw

Misja "Artemis" jest tylko częścią planów Amerykanów. W 2028 roku chcą wybudować stację kosmiczną Gateway, która znajdzie się na orbicie Księżyca, a przygotowany statek kosmiczny ma dać podwaliny pod opracowanie rozwiązania, które w przyszłości zabierze astronautów na Marsa.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw