Trwa ładowanie...
d23d4tg

NASA i Elon Musk zacieśnią współpracę przy projektach kolonizacji Księżyca i Marsa

NASA ogłosiła nawiązanie ścisłej współpracy z 10 firmami, dzięki którym kolonizacja Księżyca i Marsa ma stać się możliwa. Jedną z nich jest SpaceX należące do Elona Muska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA ogłasza rozpoczęcie bliskiej współpracy z 10 firmami celem przyspieszenia planów kolonizacji Księżyca
NASA ogłasza rozpoczęcie bliskiej współpracy z 10 firmami celem przyspieszenia planów kolonizacji Księżyca (NASA, Fot: Buzz Aldrin)
d23d4tg

NASA ogłosiła 19 nowych partnerstw z 10 amerykańskimi firmami. Ma to pomóc szybciej wprowadzać bardziej zaawansowane technologie umożliwiające załogowe loty na Księżyc oraz Mars w celu ich kolonizacji. Wśród nich znalazły się SpaceX, Blue Origin, Sierra Nevada Corporation czy Colorado Power Electronics Inc.

NASA przyznaje w oświadczeniu, że każda z tych firm posiada ogromne zaplecze zdolnych inżynierów, dzięki czemu osiągnięcie celów - kolonizacji Księżyca i Marsa - będzie o wiele łatwiejsze. Agencja wspomina wiele projektów w tym: precyzyjne systemy lądowania, zrobotyzowane farmy roślinne oraz (przede wszystkim) rakiety SpaceX.

d23d4tg

- "SpaceX będzie współpracować z Glennem i Marshallem, aby rozwinąć technologię potrzebną do przeniesienia paliwa na orbitę, co jest ważnym krokiem w rozwoju pojazdu kosmicznego Starship" - czytamy w komunikacie NASA. To ważne ogłoszenie również ze względów wizerunkowych, ponieważ do tej pory NASA często wyrażała niechęć wobec planów Elona Muska związanych z kolonizacją kosmosu.

Zobacz też: NASA pokazała nowe zdjęcie z Marsa

Elon Musk jednak ma powody do zadowolenia, ponieważ współpraca przy projekcie Artemis pozwoli szybciej zrealizować plany Muska wobec SpaceX. Misja Artemis będzie kolejnym lotem załogowym na Księżyc, który NASA chce zrealizować jeszcze w 2024 roku. Agencja przyznaje, że rakiety SpaceX - Falcon Heavy i Starship będą nieodłączną częścią projektu. Dodatkowo pozwolą przyspieszyć planu NASA dotyczące misji na Marsa.

d23d4tg

Podziel się opinią

Share

d23d4tg

d23d4tg
Więcej tematów