Elon Musk zapowiada testy Starhoppera. Znamy datę kolejnego skoku statku SpaceX

Elon Musk zapowiada testy Starhoppera. Znamy datę kolejnego skoku statku SpaceX
Źródło zdjęć: © SpaceX
Arkadiusz Stando

31.07.2019 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX przeprowadzi kolejny test rakiety Starhopper. Dzieło firmy Elona Muska po raz kolejny uruchomi silniki. Do informacji dotarli sprytni użytkownicy Twittera. Wystarczyło wiedzieć, czego szukać.

Chociaż sam Elon Musk jeszcze o tym nie poinformował, to jego firma zgłosiła już planowane testy do administracji miejskiej. W ten sposób zainteresowani tematem internauci znaleźli co trzeba. Dokopali się do informacji na stronie Hrabstwa Cameron, na którego terenie prowadzone są testy Starhoppera.

Elon Musk znowu uruchomi silniki Starhoppera

Według informacji znalezionych na stronie Hrabstwa Cameron, drogi w okolicach fabryki SpaceX zostaną zamknięte od 12 do 14 sierpnia. To może oznaczać tylko jedno. Gdzieś w tym przedziale czasowym zostanie przeprowadzony test rakiety Starhopper.

Ostatni test Starhoppera odbył się w czwartek 25 lipca. Wówczas tak zwany skok rakiety trwał około 20 sekund. To wielki sukces dla Elona Muska, szczególnie po ostatnich problemach z rakietą firmy SpaceX. Podczas wcześniejszej próby doszło do awarii silnika Raptor.

Czym jest Starhopper - rakieta Elona Muska?

Starhopper to miniaturowa wersja rakiety Starship, która ma zabrać ludzi na Marsa. Prototyp jest wyposażony w tylko jeden silnik rakietowy Raptor. Pełna wersja Starshipa ma posiadać ich ponad 40. Prawdopodobnie 41.

Według predykcji Elona Muska, Starship zabierze na Marsa około setki ludzi i blisko 100 ton ładunku. Rakieta ma mierzyć 120 metrów wysokości i być gotowa do wielokrotnego użytku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)