NASA finansuje nowe projekty badające związek między COVID-19 a niszczeniem środowiska

Nietoperze są źródłem wielu koronawirusów.
Nietoperze są źródłem wielu koronawirusów.
Źródło zdjęć: © Getty Images

07.09.2020 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy naukowcy na całym świecie są zamknięci w swoich domach podczas pandemii COVID-19, satelity obserwujące Ziemię nadal orbitują i wysyłają obrazy, które ujawniają powiązania między pandemią a środowiskiem. NASA postanowiła umożliwić naukowcom dobre wykorzystanie tych danych.

– Satelity cały czas zbierają dane i nie wymagają od nas nigdzie wychodzenia – powiedziała Hannah Kerner, adiunkt naukowy na Uniwersytecie Maryland w College Park. 

Kerner jest jednym z ośmiu naukowców, którzy niedawno otrzymali grant od NASA na projekty, które wspierają naukowców w badaniu, jak lockdown COVID-19 wpływa na środowisko i jak środowisko może wpływać na sposób rozprzestrzeniania się wirusa. 

Przejrzeć na wylot wpływ COVID-19 

Sześć z ośmiu grup szuka zdjęć satelitarnych, które pomogą ujawnić, w jaki sposób pandemiczne zamknięcie ma wpływ na bezpieczeństwo żywnościowe, pożary, ciepło powierzchni miast, chmury, zanieczyszczenie powietrza, opady atmosferyczne, jakość wody, ekosystemy wodne itd. 

Dwa projekty badają, w jaki sposób środowisko naturalne może wpływać na rozprzestrzenianie się wirusa poprzez monitorowanie pyłu i pogody. 

Wszystkie projekty mają znaleźć nowe sposoby wykorzystania danych z obserwacji Ziemi, aby lepiej zrozumieć regionalny i globalny wpływ pandemii COVID-19 na środowisko, gospodarkę i społeczeństwo. Opiekę nad nimi sprawuje NASA Earth Science Division.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)