Mapa koronawirusa z Wuhan. Pozwala śledzić aktualną liczbę zarażonych i ofiar na całym świecie

Mapa koronawirusa z Wuhan. Pozwala śledzić aktualną liczbę zarażonych i ofiar na całym świecie
Źródło zdjęć: © JHU CSSE | JHU CSSE
Karolina Modzelewska

03.02.2020 05:25, aktual.: 07.04.2020 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapa opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa pozwala śledzić przypadki zarażenia koronawirusem (2019-nCoV) nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie. Dane są na bieżąco aktualizowane i odnoszą się do potwierdzonych przypadków.

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Potwierdzono 80 ofiar śmiertelnych oraz 2794 przypadków zarażenia. Przypadki choroby odnotowano m.in. w Chinach, Tajlandii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii, Kanadzie i Francji.

Mapa zasięgu koronawirusa

Naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa postanowili stworzyć mapę przedstawiającą faktyczne dane w celu wizualizacji codziennie zgłaszanych przypadków zachorowań. Eksperci posługują się danymi pochodzącymi z różnych źródeł: WHO, Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) czy Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Na swoim blogu badacze poinformowali, że stworzyli mapę, aby pomóc społeczeństwu zrozumieć obecną sytuację i skalę epidemii w oparciu o przejrzyste źródła danych.

Koronawirus: Początki epidemii

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) została poinformowana o rozprzestrzenianiu się nieznanej choroby 31 grudnia 2019 roku. Chodziło o "zapalenie płuc wywoływane nieznanymi czynnikami", wykryte w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach - siódmym co do wielkości mieście w Chinach z 11 milionami mieszkańców. Okazało się, że jest to nowy koronawirus (2019-nCoV) przypominający SARS.

Dzisiaj wirus rozprzestrzenił się już w 17 krajach na całym świecie, a najbliższe potwierdzone przypadki zdiagnozowano w Niemczech i Francji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)