Trwa ładowanie...
ycipk-46wtr6

Nadmuchiwany statek kosmiczny przyszłością lotów na Marsa i Księżyc [Zobacz wideo]

Firma Sierra Nevada Corporation z branży lotniczej właśnie zaprezentowała prototyp nadmuchiwanego statku kosmicznego. Jest duży i komfortowy. Już niedługo może zabrać pierwszych podróżnych na Księżyc i Marsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy projekt statku kosmicznego.
Nowy projekt statku kosmicznego. (Youtube.com, Fot: VideoFromSpace)
ycipk-46wtr6

NASA podpisała umowę z Sierra Nevada Corporation w ramach programu NextSTEP w 2016 roku. Jego główną ideą było przekazanie środków firmom, pracującym nad projektami stacji komicznych.

Projekt Sierra Nevada Corporation

Dzieło Sierra Nevada Corporation to nadmuchiwana kula, która na swoim pokładzie pomieści do czterech astronautów. Składa się z trzech kondygnacji. Każda z nich zostanie wyposażona w rozwiązania zapewniające komfort podróżującym m.in. w pokoje sypialne, sprzęt do ćwiczeń, kuchnie czy pomieszczenia laboratoryjne.

ycipk-46wtr6

Na pokładzie nadmuchiwanego statku kosmicznego znajdzie się również "Astro Garden", czyli ściana z roślinami. Będę one przeznaczone głównie do jedzenia, ale ich zadaniem będzie też oddziaływanie na otoczenie. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez NASA rośliny pozwalają oczyszczać powietrze i neutralizować szkodliwe substancje.

Youtube.com
Podziel się

Twórcy projektu podkreślają, że jego przewagę stanowią wielkość, waga i to, że statek jest nadmuchiwany. Dzięki temu może być wysłany na orbitę przez większość z istniejących, konwencjonalnych rakiet. Z łatwością wystrzeli go chociażby rakieta SpaceX Falcon Heavy, należąca do Elona Muska.

ycipk-46wtr6

NASA oraz Sierra Nevada Corporation planują, że nadmuchiwany statek kosmiczny będzie wykorzystywany w lotach na Księżyc i Marsa.

Źródło: Space.com

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-46wtr6

ycipk-46wtr6
ycipk-46wtr6